REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Katowice nocą zachwycają w klipie Pokahontaz i Kalibra 44. Zobacz teledysk do utworu 404

Lubię Katowice i z dnia na dzień widzę, jak zmieniają się na lepsze. W nowym teledysku Pokahontaz i Kalibra 44 miasto prezentuje się wyjątkowo spektakularnie. Światła, ulice, a także nowe Muzeum Śląskie (jeśli będziecie mieć okazję je zwiedzić, polecam!) zachwycają.

09.02.2018
9:47
404
REKLAMA
REKLAMA

Historia Pokahontaz, a właściwie to członków tego składu, i grupy Kaliber 44 sięga do zamierzchłych lat 90. Teraz raperów z obu duetów, Fokusa, Rahima, Jokę i Abradaba, możemy usłyszeć w pierwszym wspólnym utworze - 404. Kawałek znalazł się na najnowszej płycie Pokahontaz, REset, która swoją premierę miała w grudniu ubiegłego roku.

Jest coś magicznego w tym klipie.

Być może porusza mnie bardziej, bo mimo że znam te miejsca, potrafiły zrobić na mnie wrażenie. Na co dzień zwykle tego piękna ukrytego w zaułkach, ulicach czy nawet blokowiskach, mających przecież też swój klimat, się nie dostrzega, tylko biegnie gdzieś szybko i załatwia swoje sprawy.

W teledysku widzimy nowo wybudowane Muzeum Śląskie, słynny Spodek czy ulicę Mariacką. Pojawiają się też katowickie biurowce. Wszystko to zaprezentowane jest w dość onirycznej i niepokojącej stylistyce. Efekty specjalne przypominają te z Incepcji, a niektóre kadry przywodzą na myśl czołówkę serialu Detektyw. Kolejne ujęcia przenikają się wzajemnie, tworząc obraz, który świetnie oddaje charakter utworu.

REKLAMA

Fakt, że to właśnie Katowice są tłem dla wspólnego numeru Pokahontaz i Kalibra 44 wydaje się zupełnie naturalny. Paktofonika, do której należeli Fokus i Rahim, i wspomniany Kaliber 44 to grupy, które powstały właśnie w tym mieście, w latach 90.  Członkowie składów pochodzą z serca Śląska.

404 to ostatni numer w albumie REset. Na płycie znalazło się łącznie trzynaście kawałków, a muzycy do współpracy - poza Kalibrem 44 - zaprosili takich artystów jak Tymek, DJ Jaroz czy Bob One. REset to piąty z kolei krążek Pokahontaz, grupy, która działa od 2003 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA