REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kazimierz Marcinkiewicz trenuje do bokserskiej walki i uderza w hejterów: „Polska jest krajem pełnym zabobonów”

Na początku czerwca w Warszawie odbędzie się charytatywna gala sztuk walki Collins Charity Fight Night. W wydarzeniu udział weźmie pełniący przez dwa lata urząd premiera Kazimierz Marcinkiewicz. Były polityk opowiedział o szczegółach swojego treningu, znajomości z Rafałem Collinsem i swojej reakcji na hejterskie zaczepki internautów.

31.03.2021
14:34
Kazimierz Marcinkiewicz trenuje i odpowiada hejterom: „Mam grubą skórę”
REKLAMA
REKLAMA

Collins Charity Fight Night będzie wydarzeniem innym niż ostatnio bardzo popularne w Polsce gale Fame MMA. Największą różnicą między imprezami jest oczywiście charytatywny wymiar tej pierwszej, ale istotny jest też fakt, że nie wszystkie zaplanowane pojedynki odbędą się w ramach mieszanych sztuk walki. Już wiadomo, że były premier Kazimierz Marcinkiewicz stanie do bokserskiego pojedynku na ringu.

Ekspolityk rozpoczął właśnie swoje przygotowania do budzącej duże emocje walki z Rafałem Collinsem. W rozmowie z portalem Sport.pl Marcinkiewicz zaznaczył, że na razie rozwija ogólną sprawność ruchową, ale ma też zamiar przygotować się do walki od strony bokserskiej. Mimo przyjacielskiego stosunku obu mężczyzn walka będzie toczyć się bowiem na poważnie:

Mam swoje obowiązki, ale staram się mniej więcej dwa razy w tygodniu jeździć na trenażerze. Biegam - to są 40-60 minutowe odcinki. Trzy razy w tygodniu chodzę też na jogę. To są moje dzisiejsze przygotowania. Jak tylko zostaną otwarte siłownie i sale gimnastyczne, pójdę zobaczyć, jak wygląda ring i poruszać się na nim (...) Będziemy bić się w kaskach. Musimy zadbać o bezpieczeństwo (...) Mam jeszcze dwa miesiące i zamierzam dobrze przygotować się do tej walki. Będę boksował na poważnie.

Kazimierz Marcinkiewicz pierwsze starcie ma już za sobą. Na deski próbowali go rzucić hejterzy.

Zaplanowane na początek czerwca wydarzenie jest organizowane w celach charytatywnych, ale pojawienie się znanego przed laty polityka w składzie walczących wywołało trochę kontrowersji. Ze strony komentujących nie zabrakło mocnych i krytycznych słów pod adresem organizatorów i samego Marcinkiewicza. Podobne opinie nie miały jednak szans przekonać go do zmiany swojej decyzji:

Jeśli chwilę zastanawiałem się nad zgodą, to tylko dlatego, że nie byłem pewny, czy wytrzymam ten hejt. Spodziewałem się, że będzie ogromny. A teraz trochę dziwie się sam sobie, że miałem jakiekolwiek wątpliwości. Ten hejt nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Mam już grubą skórę. Polska jest krajem pełnym zabobonów. Jednym z nich jest przekonanie, ze byłemu premierowi nie wypada walczyć na ringu. Prezydent Roosevelt miał w Gabinecie Owalnym worek treningowy. Premier Kanady też boksuje. Na świecie jest to absolutnie normalne – podkreślił Kazimierz Marcinkiewicz.

Oprócz byłego prezesa Rady Ministrów w Collins Charity Fight Night udział wezmą również m.in. Piotr Świerczewski, Joanna Jędrzejczyk, Liber i Matt Meknife. Z powodu pechowej kontuzji z walki wycofał się z kolei Marcin „Polish Zombie” Wrzosek. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi. Dochód z organizacji wydarzenia pójdzie na rzecz dzieci i rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

REKLAMA

Collins Charity Fight Night odbędzie się 2 czerwca 2021 roku.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA