REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To już pewne - "Kaznodzieja" Gartha Ennisa doczeka się serialu

Kilka godzin temu Seth Rogen poinformował na Twitterze, że stacja AMC zamówiła pełny pierwszy sezon serialu telewizyjnego opartego na rewelacyjnej serii komiksów "Kaznodzieja", autorstwa Gartha Ennisa, jednego z najlepszych współczesnych scenarzystów.

10.09.2015
10:34
To już pewne - Kaznodzieja Gartha Ennisa doczeka się serialu
REKLAMA
REKLAMA

Rogen pracuje nad ekranizacją tej komiksowej serii już od kilku miesięcy, jednak dotychczas nie było wcale pewne, czy serial zostanie wyprodukowany. Stacja AMC długo zwlekała z podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie. Klamka zapadła dopiero wczoraj, dzięki czemu po wielu latach nieudanych prób zekranizowania tego dzieła Gartha Ennisa z rysunkami Steve'a Dillona - pierwszą podjęto jeszcze w 1998 roku - "Kaznodzieja" wreszcie trafi na mały ekran.

"Kaznodzieja" będzie koprodukcją Sony i AMC. Producentami wykonawczymi serialu będą Rogen i Evan Goldberg, zaś scenarzystą jest Sam Catlin, odpowiedzialny między innymi za scenariusz do znakomitego "Breaking Bad". W obsadzie wystąpią Dominic Cooper jako Jesse Custer, Ruth Negga w roli Tulip i Joseph Gilgun, który wcieli się w postać Cassidy'ego. Premiera odbędzie się w połowie 2016 roku.

REKLAMA
preacher2_kaznodzieja

"Kaznodzieja" to brutalna, wulgarna i przepełniona seksem seria komiksów, w której mieszają się elementy takich gatunków, jak między innymi sensacja, western, horror i satyra. To opowieść o młodym kaznodziei-alkoholiku, Jessem Custerze, który pewnego dnia zostaje obdarzony nadnaturalną mocą i podejmuje się misji odnalezienia ukrywającego się na Ziemi Boga. W zadaniu tym towarzyszą mu jego była dziewczyna Tulip oraz pochodzący z Irlandii wampir Cassidy. Kontrowersyjne dzieło uchodzi za jeden z najlepszych komiksowych cyklów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA