REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

„Kevin samego w domu” zamiast „Tańca z gwiazdami”. Polsat mówi: bądź jak Kevin, #zostańwdomu

Zamiast „Tańca z gwiazdami”… „Kevin sam w domu”. W najbliższy piątek miejsce w ramówce Polsatu zajmie bożonarodzeniowy hit. Stacja namawia fanów do brania przykładu z Kevina i zostania w domu, a Polska Policja w równie kreatywny sposób zachęca do przestrzegania przepisów w czasie pandemii.

18.03.2020
20:07
kadr z filmu Kevin sam w domu
REKLAMA
REKLAMA

W czasie, kiedy zamknięcie pubów i zakaz imprez masowych negatywnie wpływa na nasze życie towarzyskie, powodów do radości nie mają również stacje telewizyjne. W czasie pandemii co najmniej nierozważnym można by nazwać nagrywanie programów z udziałem publiczności. W końcu w studiu, w jednym miejscu gromadzą się wtedy setki osób, nie licząc ekipy technicznej, uczestników i prowadzących danego show. Zdecydowano się więc zawiesić ich emisję. Oczywiście nietrudno byłoby sobie wyobrazić wyświetlanie powtórek poprzednich odcinków. Włodarze Polsatu zdecydowali się jednak na zupełnie inny krok.

W trakcie ostatniego odcinka „Tańca z gwiazdami” prowadzący ogłosili, że program zostaje zawieszony.

Coś jednak musi wypełnić ramówkę do jesieni. Na pierwszy ogień pójdzie więc filmowy hit, emitowany co roku i co roku przyciągający przed mały ekran miliony osób. W grudniu 2019 roku oglądało go 3,76 mln widzów. Tak, „Kevin sam w domu” na Polsacie stał się naszą bożonarodzeniową tradycją. Teraz będzie go można zobaczyć w zupełnie innym czasie, a wszystko przez koronawirusa.

Polsat zdecydował się wyemitować świąteczny hit.

Jednocześnie stacja promuje w ten sposób akcję #zostańwdomu, mającą na celu namówić Polaków do siedzenia we własnych czterech ścianach. Wszystko to ma zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Dlatego w poście zapowiadającym wyświetlanie filmu w mediach społecznościowych czytamy:

Dla tych, którzy kochają #KevinSamWdomu i dla tych, którzy jeszcze nie oglądali 😏 mamy dobre wieści. Już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 oglądajcie Polsat. I pamiętajcie bądź jak Kevin, #zostańwdomu !

„Kevina samego w domu” będzie można zobaczyć już w ten piątek, 20 marca o 20:00 na Polsacie.

Ponieważ teraz wszyscy wzorem Kevina siedzimy w mieszkaniach, sami, lub w towarzystwie najbliższych, słynni filmowi rabusie grani przez Joe’ego Pesciego i Daniela Sterna nie mieliby zbytniego używania i trudno byłoby im znaleźć pusty dom. Może to i dobrze, bo przynajmniej siedzieliby w swoich czterech ścianach. A przynajmniej mieliby powód aby zaniechać swoich przestępczych działań.

Do takiego zaprzestania wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych zachęca na swoim facebookowym profilu Polska Policja. Policjanci z powodu pandemii mają bowiem więcej dodatkowych zadań i spływają do nich ciągłe prośby o pomoc. Dlatego chcieliby, aby do odwołania wszyscy zaniechali popełniania przestępstw i wykroczeń.

REKLAMA

Zarówno do apelu telewizji Polsat o byciu jak Kevin i policji o przestrzeganie przepisów prawa, warto się w tym czasie dostosować. Więc #zostańwdomu i nie okradaj sąsiada swego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA