REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Transmisja koncertu Killswitch Engage dostępna za darmo i... w wirtualnej rzeczywistości

Killswitch Engage i Anthrax na jednej trasie koncertowej? Skoro nie możemy się tam stawić osobiście, to może chociaż transmisja z jednego występów? Jak się okazuje, zyskamy coś więcej!

13.04.2017
14:37
Killswitch Engage koncert w VR
REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałek, 17 kwietnia, w samo południe naszego czasu rozpocznie się bardzo nietypowa transmisja z koncertu Killswitch Engage, który aktualnie wraz z Anthraxem koncertuje w ramach trasu The Killthrax Tour. Koncert odbędzie się w Houston, a my będziemy mogli go obejrzeć na żywi, w wirtualnej rzeczywistości.

Transmisja, dzięki wysiłkom NextVR i Live Nation będzie dostępna za darmo, również w Polsce. Będzie można ją obejrzeć za pośrednictwem aplikacji NextVR. Aplikacja wymaga posiadania gogli zgodnych z Google Daydream lub Samsung Gear VR.

To nie jedyny koncert w VR, jaki będzie transmitowany.

Zwróciłem na niego uwagę z uwagi na moje prywatne zainteresowanie ciężkim graniem, ale – jak szybko udało mi się ustalić – jest to część większego projektu, jakiego wspólnie podjęły się Live Nation i NextVR. Killswitch Engage ma być jednym z wielu takich wydarzeń. Ich konkretną listę mamy poznać wkrótce.

Killswitch Engage aktualnie promuje swój najnowszy album, Incarnate, który został wydane przez Roadrunner Records rok temu. Od tej pory, z kilkoma małymi przerwami, zespół jest w trasie koncertowej, która do tej pory była dużym komercyjnym sukcesem.

REKLAMA

Ciekawi mnie kto jeszcze będzie "dostępny" w wirtualnej rzeczywistości. Warto się przyglądać planom koncertowym Live Nation, bo może się okazać, że projekt z NextVR okaże się sukcesem i takie transmisje staną się pewnym standardem. Zwłaszcza, że Live Nation obsługuje koncerty bardzo wielu artystów z bardzo wielu gatunków, więc każdy, w teorii, powinien znaleźć coś dla siebie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA