REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Przypomina Belle Delphine, śpiewa jak Billie Eilish. Poznajcie nową królową internetu

Bella Poarch zrobiła błyskawiczną karierę w mediach społecznościowych, a jeszcze niedawno służyła w marynarce wojennej. Teraz jej filmik rządzi niepodzielnie na TikToku, a debiutancki teledysk do piosenki Build a Bitch pnie się na szczyt YouTube'a.

18.05.2021
19:06
bella poarch tiktok instagram navy buil a bitch
REKLAMA

W chwili pisania tego tekstu jej lip-sync do piosenki „Soph Aspin Send” autorstwa Millie B zdobył ponad 49 mln lajków. Najwięcej ze wszystkich filmików na TikToku. Co ciekawe, na drugim miejscu jest polski rysownik – Franek Bielak. Trzeci jest kowboj-tikoter Nick Luciano, a dopiero na czwartym miejscu znalazła się najpopularniejsza piosenkarka młodego pokolenia, Billie Eilish.

REKLAMA

Kim jest Bella Poarch?

Bella Poarch mogła szybko zakończyć karierę influencerki. Ma na koncie skandale związane z rasizmem.

Bella Poarch urodziła się 24 lata temu na Filipinach. Kiedy miała 13 lat, przeprowadziła się z rodziną do Teksasu. Pomimo tak młodego wieku i popularności na TikToku, zdążyła już przez kilka lat służyć w armii. Z tego powodu dumnie nazywa siebie weteranką. Zaciągnęła się do U.S. NAVY w 2015 roku i stacjonowała w Japonii.

Właśnie z tym krajem związane są pierwsze kontrowersje z jej udziałem – na ręku miała tatuaż przypominający „sztandar wschodzącego słońca”. To nacjonalistyczny symbol wojenny, który mieszkańcom Korei Południowej kojarzy się z japońskim imperializmem. Artystka przeprosiła w zeszłym roku swoich fanów i zakryła go innym wzorem. Twierdziła, że nie wiedziała jaka się kryje za nim historia.

@bellapoarch

#greenscreen Here is a photo of my arm tattoo. I love Korea🥺😭 I would never do anything to hurt anyone.

♬ The Banjo Beat, Pt. 1 - Ricky Desktop

Wywołała też burzę, kiedy nazwała swojego czarnoskórego znajomego Harambe (to imię nosił też goryl zastrzelony w zoo w Cincinnati). Zarzuty o rasizm odparła tym, że użyła po prostu jego ksywy z wojska. Tym samym udało jej się dwa razy cudem uniknąć awansu do grona osób z klubu „cancel culture”, bo naraziła się dwóm gigantycznym społecznościom w internecie.

To byłby też paradoks, bo ze względu na swoje pochodzenie również padała ofiarą rasistowskich ataków i uczęszcza na terapię. Oprócz tego na TikToku krążyła też teoria spiskowa o tym, że zaprzedała duszę sekcie Illuminati. Miało to tłumaczyć, jak w tak krótkim czasie zdobyła nieprawdopodobną popularność w internecie.

Kontrowersje nie przeszkodziły Belli Poarch w osiągnięciu sławy – na TikToku śledzi ją niemal 68 milionów osób.

Bella Poarch to trzecia najpopularniejsza użytkowniczka tej platformy. Jednak nie zrobiła kariery w branży rozrywkowej dzięki Illuminati lub tylko ze względu na to, że jest młodą, śliczną weteranką-instagramerką. Niektórzy porównują ją do Belle Delphine, ale Poarch nie ma i nie miała konta na OnlyFans, a z popularną influencerką łączy ją tylko podobne imię, baby face i styl ubierania się.

Sukces osiągnęła również, a może przede wszystkim, za sprawą talentu – umie grać na ukulele i śpiewać. Muzyka zresztą pomaga jej w radzeniu sobie z codziennością, w tym stresem pourazowym. Pod tym względem zdecydowanie bliżej jej stylistycznie do Billie Eilish.

Śpiewanie zawsze pomagało mi z lękami, depresją i PTSD. Przestałam śpiewać na bardzo długi czas przez coś, co przytrafiło mi się kilka lat temu. Dziękuję wam za przywrócenie mi pewności siebie i dziele się moim szczęściem

– napisała Poarch na Instagramie.

Teledysk do piosenki Build a B*tch podbija YouTube. O czym jest piosenka Belli Poarch?

Wydanie pierwszej piosenki pod szyldem dużej wytwórni było więc tylko kwestią czasu. W piątek 14 maja premierę miał jej debiutancki kawałek Build a Bitch. Piosenka ma także osobisty wydźwięk i wiąże się z wydarzeniami z jej przeszłości. W jednym z podcastów zwierzyła się, że znęcano się nad nią w dzieciństwie.

To nie jest piosenka jak każda inna. Jest dla mnie całym światem. Przez całe życie nikt we mnie nie wierzył. Tylko ja w siebie wierzyłam. Jednak teraz mam was, za co jestem bardzo wdzięczna. Bardziej niż możecie to sobie wyobrazić i dlatego dzielę się nią z wami. Dziękuję za uwierzenie we mnie

napisała na Twitterze.

W teledysku do piosenki wystąpiła m.in. gamerka Valkyrae, youtuber Larray, była gwiazda porno Mia Khalifa. Ta ostatnia niedawno wyznała, że zagranie w słynnych kilku filmach erotycznych było ogromnym błędem, który wiąże się teraz dla niej z wielką traumą (jak pogróżki od ISIS) i chciałaby się od tego na zawsze odciąć.

Tekst piosenki Build a Bitch koncentruje się na wygórowanych oczekiwaniach wobec kobiet. Śpiewa m.in., że „Chłopcy zawsze bawią się lalkami, szukają swojej Barbie, choć wcale nie wyglądają jak Ken”.

REKLAMA

Przez weekend teledysk wyświetlono ponad 43 mln razy. Nieźle jak na osobę, która jeszcze w grudniu 2018 roku wrzucała selfie w mundurze NAVY.

* Zdjęcie główne: www.instagram.com/bellapoarch

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA