REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kim jest Killgrave – „ten zły” z serialu Jessica Jones?

Główny bohater "Daredevila" posiadał wyrazistego przeciwnika. Kingpin, mafijny boss Nowego Jorku, a także jeden z największych przeciwników Spider-Mana oraz tytułowego Diabła, to postać, którą rozpoznają nie tylko miłośnicy komiksów. Wątpię jednak, aby większość czytelników sPlay.pl słyszała kiedyś o panu Killgrave, zwanym również Purple Manem.

29.10.2015
17:33
Kim jest Killgrave – „ten zły” z serialu Jessica Jones?
REKLAMA
REKLAMA

Jak było w komiksach?

Komiksowy doktor Zebediah Killgrave był szpiegiem operującym na międzynarodową skalę. Urodzony w Chorwacji mężczyzna wykonywał jedną z misji, na terenie ściśle strzeżonej placówki chemicznej. Co łatwe do przewidzenia, Zebediah wszedł w kontakt z tajemniczą substancją, która na zawsze zmieniła jego życie.

killgrave jessica jones purple man 1

Na skutek kontaktu z chemikaliami skóra mężczyzny stała się fioletowa. On sam został złapany przez strażników placówki i poddany przesłuchaniu. Ku jego zdumieniu, wymyślona naprędce argumentacja zadziałała i Killgrave został wypuszczony bez żadnych konsekwencji. Kilka kolejnych doświadczeń w końcu uzmysłowiło postaci, że ta zyskała niesamowitą moc wpływania na swoich rozmówców.

Zebediah Killgrave zaczął działać jako Purple Man. Jego moce pozwoliły mu na pozyskanie znacznych ilości pieniędzy, a także zbudowanie kryminalnego imperium, z siedzibą we własnym kasynie. Na przestrzeni lat mężczyzna wchodził w liczne sojusze z innymi szwarccharakterami, nigdy jednak nie odnosił spektakularnych sukcesów.

Purple Man notorycznie wpływał na wolną wolę otaczających go kobiet. Jedną z nich zmusił do ślubu. Wielu innym zrobił dzieci, zachęcając do aktów seksualnych. Jak się później okazało, potomstwo Zebediaha posiadało moce podobne do tych charakterystycznych dla ojca.

To właśnie dzieci Killgrave’a doprowadziły do jego śmierci. Zebrane w jedną drużynę, złamały wolę Purple Mana i kazały mu skoczyć pod pociąg. Od tego czasu po mężczyźnie nie pozostał żaden ślad.

killgrave jessica jones purple man 3

Jak będzie w serialu?

W serialu „Jessica Jones” również pojawi się Killgrave. W Zebediaha wciela się popularny aktor David Tennant. Za jego najważniejszą dotychczasową rolę uznaje się pozycja 10 Doktora w serialu „Doctor Who”. Być może kreacja w produkcji Netfliksa przyćmi jego dotychczasowe role, ponieważ ta zapowiada się naprawdę oryginalnie.

Serialowy Purple Man nie posiada komiksowej, fioletowej skóry.  To normalnie wyglądający człowiek (a może tylko tak wydaje się zmanipulowanym widzom?), który niczym się nie wyróżnia. Co więcej, Killgrave z serialu „Jessica Jones” pozostaje w cieniu i działa zza kulis, wpływając na wolę otaczających go ludzi. W tym tytułowej bohaterki nadchodzącego widowiska.

Jak można wywnioskować z pełnego zwiastuna, Jessica Jones jest jedną z ofiar Purple Mana. Wiemy, że pod jego wpływem zrobiła „coś strasznego”. Stawiam, że popełniła nieświadome morderstwo, wykorzystując do tego swoje nadludzkie umiejętności. Wciąż jednak nie wiadomo, kim była ofiara. Wiemy jednak, że Killgrave posiada obsesję na punkcie bohaterki, co pokazują chociażby dziesiątki zdjęć, jakie ten jej wykonuje.

REKLAMA

Na wcześniej wspomnianym zwiastunie możemy również podejrzeć, jak działa moc Zebediaha. Wystarczy krótka wymiana zdań, aby nieznajomy mężczyzna zaprosił go do siebie, całkowicie zafascynowany swoim nowym gościem. Szykuje się nam prawdziwy władca marionetek. Osobiście nie mam nic przeciwko. Szwarccharakter wykorzystujący siłę umysłu zamiast siły mięśni to świetna odmiana.

Premiera serialu "Jessnica Jones" będzie miała miejsce już 20 listopada 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA