REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Rząd zmienia plany dotyczące obostrzeń i chwilę wcześniej otwiera kina

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na otwarcie instytucji kultury. Już nas ciągnie do kina, teatru czy filharmonii. Mieliśmy mieć ku temu okazję pod koniec maja. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rząd poinformował, że zdarzy się to jednak nieco wcześniej.

12.05.2021
13:52
koronawirus kina otwarcie obostrzenia
REKLAMA

Po dłuższym czasie posuchy, wszyscy z niecierpliwością czekamy na otwarcie instytucji kultury. W ostatnich dniach kwietnia dowiedzieliśmy się, że do kin i teatrów wewnętrznych będziemy mogli wybrać się 29 maja. Teraz nadszedł czas na małą korektę.

REKLAMA

Spokojnie, rząd nie przedłuża dotychczasowych obostrzeń.

Wręcz przeciwnie. Po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego politycy postanowili zweryfikować wcześniejsze plany. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się, że poluzowanie niektórych zasad nastąpi nieco szybciej niż się spodziewaliśmy.

Powrót do względnej normalności już niedługo. I tak do klubów fitness, na siłownię, basen czy nawet do restauracji i pubu (nie tylko ogródków zewnętrznych) będziemy mogli udać się dzień wcześniej niż podawano jeszcze w kwietniu. Przybytki te otworzą się więc 28 maja. To jednak nic w porównaniu ze zmianami w obostrzeniach dotyczących instytucji kultury.

Jak stwierdził minister zdrowia, wychodzimy z trzeciej fali i liczba zakażeń koronawirusem maleje.

REKLAMA

Na szczepienia mogą się zapisywać coraz to kolejne roczniki, więc można nieco popuścić pasa. Instytucje kultury będą mogły dzięki temu otworzyć się 8 dni wcześniej niż podawano w kwietniu. To oznacza, że do kina, teatru czy filharmonii wybierzemy się już pod koniec przyszłego tygodnia - 21 maja.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA