REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Kino Atlantic kończy swoją działalność. „Zostanie zapamiętane jako kultowe miejsce na mapie Warszawy”

Mamy smutną wiadomość dla miłośników warszawskiego Kina Atlantic. Wraz z końcem 2020 roku placówka kończy swoją działalność. Zespół wydał w tej sprawie oświadczenie na Facebooku.

30.12.2020
15:34
kino atlantic warszawa zamkniecie
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia wszystkim nam dała się ostro we znaki. Z powodu lockdownów szczególnie ucierpiała branża kinowa. Placówki kultury zamknięto najpierw w marcu. I chociaż na wakacje mieliśmy okazję powrócić do względnej normalności i kina zostały otwarte to po kilku miesiącach ponownie musiały się zamknąć. Taki stan rzeczy miał utrzymywać się do 27 grudnia, ale rząd zdecydował, że już dzień później rozpocznie się narodowa kwarantanna. Związane z nią obostrzenia sprawiły, że kina pozostaną zamknięte do 17 stycznia 2021 roku. Dla niektórych kin jest to zdecydowanie za dużo.

Już od pierwszego lockdownu mówiło się, że niektóre placówki mogą nie przetrwać zamknięcia.

Organizowano specjalne akcje mające pomóc tym w najcięższym położeniu, ale to wciąż było za mało. Mogliśmy się łudzić, że będzie inaczej. Niestety rzeczywistość jest nieubłagalna. Pandemia pozostawi na branży trwałe piętno i kiedy już rząd zniesie wprowadzone obostrzenia wielu z nas nie będzie w stanie odwiedzić swojego ulubionego kina. W takim położeniu znaleźli się miłośnicy warszawskiego Kina Atlantic.

Kino Atlantic na kartach polskiej historii zapisało się jako najstarsze kino w Warszawie. Działało od 1930 roku i wychowało wiele pokoleń kinomanów. Wydawało się, że już na stałe weszło do krajobrazu ulicy Chmielnej. Teraz zostało zmuszone do zamknięcia. Co prawda nie podano konkretnego powodu zakończenia działalności, ale możemy spokojnie założyć, że chodzi właśnie o obostrzenia związane z koronawirusem. W oficjalnym oświadczeniu zespołu placówki na Facebooku czytamy:

Wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic.
Bardzo dziękujemy naszym wiernym Widzom. Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat! Ostatni rok był dla nas bardzo ciężki. Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni! Będzie nam tego bardzo brakowało.
Dziękujemy również wszystkim naszym Partnerom i Gościom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy udało się stworzyć to miejsce takim jakie było.
Mamy nadzieję, że Kino Atlantic pozostanie zapamiętane jako kultowe miejsce na mapie Warszawy, do którego będziemy chętnie wracać w myślach.

Oznacza to, że miłośnicy warszawskiej placówki nie będą mieli nawet okazji na pożegnalny seans w swoim ulubionym kinie.

Wraz z końcem 2020 roku Kino Atlatnic przestaje funkcjonować, więc nie zostanie otworzone po zniesieniu obowiązujących teraz obostrzeń.

AKTUALIZACJA [31.12.2020 r., godz.: 08:07]: 

Kilka godzin po opublikowaniu powyższego oświadczenia zespół Kina Atlantic wydał kolejne, w którym jego członkowie przepraszają za nieprecyzyjne sformułowanie. Tak jak miłośnicy placówki w komentarzach przewidywaliśmy najgorsze, a okazuje się, że zmienia ona jedynie operatora. Od nowego roku będzie nim Instytucja Filmowa „MAX-FILM” S.A. i samo kino wciąż będzie funkcjonować. W nowym poście na Facebooku czytamy:

REKLAMA

Przepraszamy za nieprecyzyjne sformułowanie w poprzednim poście, który mógł zostać odebrany jako informacja o zaprzestaniu działalności kina. W kinie Atlantic następuje jedynie zmiana operatora. Nowym operatorem będzie Instytucja Filmowa „MAX-FILM” S.A., która według naszej wiedzy zamierza kontynuować działalność kina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA