REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kinowe premiery listopada

W listopadzie swoją premierę będzie miało ponad trzydzieści filmów, z czego aż pięć polskich. Obejrzenie ich wszystkich wobec faktu, iż nasz czas i budżet to dwie rzeczy, które rzadko bywają nieograniczone byłoby raczej trudne do wykonania. Poniżej znajdziecie propozycje, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. 

05.11.2013
12:09
thor mroczny świat mcu marvel cinematic universe streszczenie
REKLAMA

Co: Pieta
Kiedy: 1.11
O czym: Gang-do jest pozbawionym skrupułów "windykatorem", który brutalnie i skutecznie ściąga długi od osób, które pożyczyły pieniądze od gangsterów. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Mi-son, kobieta podająca się za jego matkę, która porzuciła go tuż po urodzeniu. Gang-do postanawia zmienić swoje życie.
Dlaczego: Wbrew pozorom nie jest to tylko naiwny film sensacyjny, a kino oferujące coś więcej. Mocna, świetnie poprowadzona historia. Obraz ten zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu w Wenecji w 2012 roku. Uznany koreański reżyser, Ki-duk Kim, to dodatkowa zachęta do zapoznania się z "Pietą".

REKLAMA

Co: Thor: Mroczny Świat
Kiedy: 8.11
O czym: Thor chce zaprowadzić porządek we wszechświecie, na drodze staje mu starożytna rasa mrocznych elfów dowodzona przez Malekitha.
Dlaczego: Recenzje są raczej pozytywne, obsada niezwykle zacna, a historia, choć oklepana, zapewne dostarczy sporo rozrywki.

kapitan phillips premiera

Co: Kapitan Phillips
Kiedy: 8.11
O czym: Amerykański kontenerowiec dowodzony przez tytułowego kapitana Phillipsa zostaje porwany przez somalijskich piratów.
Dlaczego:  Bo to bardzo dobry, świetnie budujący napięcie film z genialną rolą Toma Hanksa

Co: Wenus w futrze
Kiedy: 8.11
O czym: Reżyser teatralny Thomas poszukuje odtwórczyni głównej roli do swojej nowej sztuki. Żadna z kandydatek biorących udział w castingu nie nadaje się. Dopiero bezczelna Vanda przyciąga jego uwagę.
Dlaczego:  Świetne dialogi, niesamowita atmosfera, wyjątkowe poczucie humoru i rewelacyjny duet aktorski. Bez wątpienia jeden z lepszych filmów Polańskiego.

Co: Wyścig
Kiedy: 8.11
O czym: Oparta na faktach historia kierowcy Formuły 1, Nikiego Laudy, który po poważnym wypadku wraca na tor i staje do rywalizacji ze swym największym rywalem.
Dlaczego:  Nie trzeba lubić Formuły 1, żeby obejrzeć "Wyścig", bo to film o rywalizacji i sile charakteru a nie jeżdżących dookoła bolidach. Wyjątkowo dobrze zrealizowany i zagrany.

RUSH

Co: Adwokat
Kiedy: 15.11
O czym: Wzięty i szanowany prawnik usiłuje za wszelką cenę uwolnić się od związków z narkotykowym światkiem, w które nierozsądnie się uwikłał.
Dlaczego:  Bo scenariusz napisał Cormac McCarthy, jeden z najważniejszych amerykańskich pisarzy współczesnych, reżyserem jest Ridley Scott, a w obsadzie znajdują się takie nazwiska jak Piit, Diaz, Fassbender, Dormer czy Cruz. To nie może być zły film.

Co: Don Jon
Kiedy: 15.11
O czym: Uzależniony od porno Don Jon ma kompletnie nierealne oczekiwania w (nomen omen) stosunku do seksu. Poszukując bodźców, które zwiększą jego satysfakcję, poznaje kobietę, która wpłynie na jego życie i odmieni je.
Dlaczego: Ponieważ pod pozorem błahej komedyjki stara się przemycić pewne ważkie prawdy o życiu i nawet całkiem zgrabnie mu się to udaje.

igrzyska śmierci – w pierścieniu ognia
REKLAMA

Co: Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
Kiedy: 22.11
O czym: Po zwycięstwie siedemdziesiątej-czwartej edycji głodowych igrzysk Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Uświadamiają sobie, że mieszkańcy dystryktów są gotowi do buntu przeciwko władzy.
Dlaczego:  Książkowy pierwowzór autorstwa Suzanne Collins to dość zgrabne i przyjemne książki młodzieżowe, a ekranizacja pierwszej części okazała się zaskakująco dobrym filmem przygodowym. Jest więc mało prawdopodobne, żeby "W pierścieniu ognia" obniżyło loty. No i urocza Jennifer Lawrence w roli głównej.

Co: Powtórnie narodzony
Kiedy: 22.11
O czym: Samotnie wychowująca syna matka przyjeżdża do Sarajewa.  Znajome miasto natychmiast przywołuje obrazy z przeszłości, dotyczące jej miłości i bolesnych wydarzeń, które się w nim rozegrały.
Dlaczego: Bardzo trudny, ciężki film o miłości. Mistrzowsko zrealizowany, ale nie każdy lubi takie kino i niektórzy bez wątpienia będą się nudzić.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA