REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser Deadpoola pracuje nad spin-offem X-Menów. Bohaterką ma być Kitty Pryde

Mimo fuzji z Disneyem FOX nie porzuca prac nad uniwersum. Wygląda na to, że możemy dostać nowe dzieło ze świata X-Menów. Tim Miller przygotowuje grunt pod historię Shadowcat.

09.01.2018
21:22
Kitty Pryde
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory czterokrotnie mogliśmy oglądać osobne dzieje postaci ze świata Marvela. Trzykrotnie ekranizowano przygody Wolverine’a, a w 2016 roku do kin trafił Deadpool. Reżyser tego filmu stara się o przeniesienie na ekran losów kolejnej bohaterki uniwersum.

Jeśli wszystko wypali, to tym razem zobaczymy dzieło poświęcone Kitty Pryde.

Nastoletnia mutantka przez lata występowała pod różnymi pseudonimami, z których najbardziej znany to Shadowcat. Jej zdolności umożliwiają jej, jak również dotykającym ją osobom, na przenikanie przez dowolne obiekty. Jest również świetnie wyszkolona w sztukach walki. Ponadto Kitty jest w stanie unosić się przy najlżejszych powiewach wiatru.

Postać zadebiutowała w komiksach Marvela w 1980 roku w Uncanny X-Men #129. Była jedną z pierwszych postaci nowego pokolenia bohaterów wziętych pod opiekę przez profesora Charlesa Xaviera. Na ekranie oglądaliśmy ją już w filmie X-Men: Ostatni bastion, gdzie jej rolę zagrała Ellen Page. Aktorka ponownie wcieliła się w postać w Przeszłości, która nadejdzie, gdzie Shadowcat posiadała moc przesyłania świadomości danej osoby do jej ciała w przeszłości. Kitty Pryde można było także dostrzec w dwóch pierwszych częściach serii X-Men, gdzie pełniła bardziej rolę easter-eggów. Bohaterka pojawiała się także w serialach animowanych, takich jak X-Men: Ewolucja.

Kitty Pryde class="wp-image-123268"

Na razie nie wiadomo, kto mógłby wystąpić w filmie Millera.

Zresztą samo powstanie filmu stoi pod znakiem zapytania. Reżyser pracuje w porozumieniu z wytwórnią FOX, która odpowiadała za wszystkie poprzednie filmy z uniwersum. Jednak firma została niedawno kupiona przez Disneya, który od lat rozwija swoje marvelowskie dziecko - MCU. Po tej fuzji prawdopodobne jest, że oba filmowe światy zostaną połączone. Podobny zabieg miał już miejsce w komiksach, gdzie Kitty Pryde była w związku ze Star-Lordem. Mimo pracy Tima Millera trudno więc jednoznacznie stwierdzić, czy projekt dojdzie do skutku, czy wcześniej FOX zostanie całkowicie wchłonięty, a jego plany przejęte lub porzucone.

REKLAMA

Tylko w tym roku czekają nas trzy kolejne filmy z uniwersum X-Menów.

13 kwietnia do kin wejdzie horror sci-fi Nowi mutanci, a 1 czerwca swoją premierę ma Deadpool 2. Od 2 listopada natomiast będziemy mogli oglądać nowe dzieło poświęcone konkretnemu bohaterowi – X-Men: Dark Phoenix, który opowie o mrocznym obliczu Jean Grey. Z kolei w 2019 roku na ekranach zadebiutuje Gambit.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA