REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zwiastun serialu Kleszcz pozwala sądzić, że Amazonowi jeszcze daleko do Netfliksa

W Amazon Video postanowili, że również chcą mieć własny serial z superbohaterami. Idąc za Netfliksem, ABC oraz CW, platforma wideo rozpoczęła eksperymenty z zamaskowanymi herosami. Pierwszym z nich jest Kleszcz.

13.07.2017
10:55
Zwiastun serialu Kleszcz od Amazona - Avengersów z tego nie będzie
REKLAMA
REKLAMA

Kleszcz to nowy serial produkowany na zamówienie Amazon Video. Platforma VoD, dostępna dla posiadaczy subskrypcji Prime, posiada kilka głośnych pozycji, jak na przykład Amerykańscy Bogowie, Człowiek z Wysokiego Zamku czy The Grand Tour. W bibliotece Amazonu próżno było jednak szukać superbohaterskich seriali, które są tak modne w ostatnim czasie. Niebawem się to zmieni.

Kleszcz to pierwszy tytuł z zamaskowanymi herosami, który wyląduje na Amazon Prime Video.

Serial będzie się znacząco różnił od poważniejszych i mroczniejszych produkcji Netfliksa. Wzorem oryginalnej animacji z 1994 roku emitowanej na kanale Fox Kids, Kleszcz ma być parodią. Żartem z patetycznych, banalnych opowieści o krystalicznie białych superbohaterach i płytkich jak dno wyschniętego jeziora szwarccharakterach. Absolutnie nie mam nic przeciwko. Humor i zabawa sztywną konwencją może być świetnym dodatkiem do świata herosów, co pokazali Strażnicy Galaktyki, a także świetny i niedoceniony Ant-Man.

REKLAMA

Niestety, nawet jako satyra ze współczesnej inwazji filmów i seriali o superbohaterach, Kleszcz wypada po prostu nijako. Nowy zwiastun nie zachęcił mnie do pilnowania daty premiery całego sezonu. Wręcz przeciwnie - zaspokoił moją ciekawość w zupełności, dzięki czemu raczej nie będę poświęcał swojego cennego czasu na przygody tej postaci. Muszę jednak przyznać, że kostium Artura - pomocnika głównego bohatera - prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Nawet lepiej niż obcisły strój niebieskiego herosa.

Kleszcz od Amazon Prime Video zadebiutuje na platformie VoD już 25 sierpnia 2017 roku. Pilotażowy odcinek można zobaczyć już od dłuższego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA