REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Klondike" - pierwszy serial fabularny Discovery Channel

13 lutego 2014 roku o godzinie 22:00 na Discovery Channel odbędzie się premiera serialu pt. "Klondike". "Klondike" to pierwszy serial fabularny, który zostanie wyemitowany na tej stacji. Jego producentem jest Ridley Scott, odpowiedzialny za takie obrazy jak "Łowca androidów", "Helikopter w ogniu", "Gladiator" czy "American Gangster", a reżyserem Simon Cellan Jones, twórca "Zakazanego Imperium".

17.01.2014
10:57
"Klondike" - pierwszy serial fabularny Discovery Channel
REKLAMA

Akcja "Klondike" toczy się w miasteczku Dawson City. Tłem historycznym serialu jest tzw. gorączka złota, która opanowała tereny doliny Klondike w Kanadzie pod koniec XIX wieku. Serial opowiada losy dwóch przyjaciół, Billa i Epistena, którzy w 1897 roku wyruszyli na poszukiwanie złota. "Klondike" został oparty na kanwie powieści kanadyjskiej pisarki i historyczki, Charlotte Gray.

REKLAMA

Oprócz losów głównego bohatera, zobaczymy koleje życia innych ludzi, którzy przyjechali na północ Kanady w celu szybkiego i łatwego zarobku."Klondike" to opowieść o ludzkiej chęci bogacenia się, o chciwości, kontaktach napływowych ludzi z rdzennymi mieszkańcami Ameryki Północnej, o walce człowieka z silami natury i o przyjaźni. Nie zabraknie też zbrodni i wątków miłosnych. Będą emocje.

Klondike_3

Oprócz intrygującej fabuły, atutem serialu jest także gwiazdorska obsada. W główną rolę męską (Bill) wcielił się Richard Madden, znany z "Gry o Tron" (pamiętacie, że premiera 4 sezonu już 6 kwietnia?), poza tym będzie dane oglądać nam świetną grę aktorską Abbie Conish ("Jaśniejsza od gwiazd") i Tima Rotha ("Cztery pokoje", "Pulp fiction"). Choćby dla tego ostatniego warto obejrzeć "Klondike".

REKLAMA

"Klondike" wpisuje się w cykl programów, które poruszają temat wydobycia złota. Już od stycznia możecie oglądać część z nich. Więcej o serialu i o innych programach możesz przeczytać tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA