REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zrobi aktorską wersję animacji „Klubu Winx”. Znamy część obsady młodzieżowego serialu fantasy

„Klub Winx” to jedna z najbardziej popularnych animacji kierowanych przede wszystkim do młodych dziewczyn. Netflix postanowił skorzystać na powodzeniu marki i dlatego zrobi aktorską wersję serialu. W głównej roli wystąpi jedna z gwiazd „Chilling Adventures of Sabrina”.

18.09.2019
12:02
klub winx netflix
REKLAMA
REKLAMA

Winx to grupa młodocianych czarodziejek z fantastycznej krainy Magicznego Wymiaru stworzona przez włoskiego rysownika Iginio Straffiego. Animowana produkcja rozpoczęła nadawanie w 2003 roku i bardzo szybko zdobyła globalną popularność. Co ciekawe nie tylko wśród docelowej grupy odbiorców w wieku 5-14 lat, ale też wielu starszych widzów obu płci. Podobną drogę przeszły zresztą inne seriale tego typu jak „W.I.T.C.H.” i „My Little Pony: Przyjaźń to magia”.

Od 2010 współtwórcą animacji jest stacja Nickleodeon, a w międzynarodowym streamingu „Klub Winx” jest też dostępny na platformie Netflix. Polska wersja serwisu oferuje obecnie jeden sezon oryginalnej serii, a także dwa pakiety odcinków spin-offa „Świat Winx”. Wygląda na to, że ich oglądalność od dłuższego czasu utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie, bo Netflix ogłosił powstanie aktorskiej wersji.

Główną rolę Bloom w „Fate: The Winx Saga” zagra Abigail Cowen znana z „Chilling Adventures of Sabrina”, gdzie wcielała się w Dorcas.

 class="wp-image-324291"
Foto: Kadr z „Chilling Adventures of Sabrina”. Abigail Cowen w środku

Na początku 2016 roku w mediach pojawiła się informacja o powstaniu aktorskiego filmu na bazie „Klubu Winx”. Nie wiadomo, czy to właśnie ten projekt z czasem wyewoluował w serial od Netfliksa. Jak podał portal Deadline, w Irlandii właśnie rozpoczęły się zdjęcia do sześcioodcinkowej serii. Fabuła produkcji opowie historię piątki przyjaciółek, które wspólnie uczęszczają do magicznej szkoły o nazwie Alfea. Wiadomo więc, że przynajmniej na najbardziej podstawowym poziomie będzie odpowiadać temu, co fani znają z serialu animowanego.

REKLAMA

Obsada „Fate: The Winx Saga” za wyjątkiem Cowen nie została jeszcze ujawniona. Showrunnerem serii został Brian Young pracujący wcześniej przy „Pamiętnika wampirów” i „Kyle XY”. Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery, ale ponieważ aktorzy są już na planie zdjęciowym, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można mówić o 2020 roku.

„Klub Winx” i „Świat Winx” możecie oglądać na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA