REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Jennifer Aniston jest matką Kluseczki w zwiastunie filmu Netfliksa. Zobacz zapowiedź

Biblioteka Netfliksa powiększy się o nowy komediowy tytuł z królową gatunku. Jeszcze w tym roku w serwisie wyląduje Kluseczka z Jennifer Aniston.

14.11.2018
19:36
kluseczka netflix jennifer aniston
REKLAMA
REKLAMA

Willowdean, czy jak kto woli tytułowa Kluseczka, grana przez Danielle Macdonald (Nie otwieraj oczu, Patti Cake$), jest nastoletnią córką byłej królowej piękności (Jennifer Aniston). Mieszkająca w małym teksańskim miasteczku Will z dużą pewnością siebie zbywa uszczypliwości na temat własnej wagi i nałogowo słucha piosenek Dolly Parton.

Dziewczyna ma parę(naście) kilogramów nadwagi, ale w ramach protestu zapisuje się do organizowanego przez matkę konkursu na miss nastolatek.

W jej ślady podążają inne dziewczyny z nadwagą, zainspirowane odważną decyzją Will, co sprawia, że życie mieściny wypada z utartych przez lata kolein. Konkurs piękności zostaje zrewolucjonizowany, podobnie jak małe teksańskie miasteczko, w którym toczy się akcja filmu.

Kluseczka - zwiastun filmu Netfliksa:

Obraz wyreżyserowała Anne Fletcher (Step Up - Taniec zmysłów, Narzeczony mimo woli). Na ekranie oprócz Aniston i Macdonald pojawiają się Odeya Rush (Lady Bird, Gęsia skórka), Dove Cameron (Agenci T.A.R.C.Z.Y.) i Harold Perrineau (Constantine, Lost).

Sam film jest zaś adaptacją scenariusza autorstwa Kristin Hahn na podstawie bestsellerowej powieści Julie Murphy. Jennifer Aniston i Danny Nozell są producentami wykonawczymi dzieła.

Kluseczka zapowiada się na produkcję, która chcąc walczyć ze stereotypami, tylko je utrwala.

Tak przynajmniej można wnioskować po zwiastunie. Anne Fletcher prawdopodobnie miała dobre intencje i w założeniu film miał udowadniać, że wygląd fizyczny nie ma najmniejszego znaczenia w drodze do bycia sobą i osiągnięcia w życiu szczęścia. Jednak trailer pokazuje, że Kluseczka bazuje na krzywdzących przekonaniach.

REKLAMA

Will chce pokazać światu, że jej tusza nie jest piętnem, ale wychodzi z przegranej pozycji. Już na samym początku musi coś udowodnić i przełamać ostracyzm innych, których sylwetka wpasowuje się w obowiązujące kanony piękna. Być może jednak film okaże się przynajmniej dobrą komedią, choć i do tego podchodzę z rezerwą. Filmografia Flecher pokazuje, że reżyserka raczej średnio radzi sobie w swoim fachu.

Film zadebiutuje na platformie Netflix 7 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA