REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pierwszy odcinek serialu „Kod genetyczny” to nie do końca satysfakcjonujące wprowadzenie, ale daje nadzieję na dobrą historię

TVN pokaże dziś pierwszy odcinek swojego nowego serialu „Kod genetyczny”. To dopiero wprowadzenie, nie do końca satysfakcjonujące, jednak daje nadzieję na całkiem dobrą historię.

02.03.2020
20:00
kod genetyczny tvn premiera opinia
REKLAMA
REKLAMA

Stacja TVN próbuje sięgać w swoich serialach po coraz bardziej kontrowersyjne tematy. Tym razem w produkcji „Kod genetyczny” porusza wątek niebezpiecznych związków i trójkątów miłosnych. Jednak po obejrzeniu pierwszego odcinka zdaje się, że porusza go jedynie pobieżnie, przedstawiając jedynie delikatny zarys postaci i ich motywacji. Na horyzoncie jednak majaczy jeszcze jedna, o wiele rozleglejszą i zdaje się, że ciekawsza intryga. Tym razem kryminalna.

Główny bohater, Tomasz Skowroński (Adam Woronowicz) jest genetykiem pracującym w Instytucie Badań Kryminalistycznych. Po śmierci żony na jego barkach spoczywa ciężar wychowania nastoletniego syna Piotrka (Maciej Musiałowski).

Wymagający ojciec i syn który ma dość tego, że zawsze musi być tak, jak chce ten pierwszy – zaczyna się bardzo klasycznie.

W ich domu pojawia się nowa kobieta, Iza Berga (Karolina Gruszka). Jej związek z Tomaszem rozwija się dynamiczne, co tylko zaognia trudną sytuację między ojcem i synem. W pewnym momencie dochodzi do zbliżenia między Izą a Piotrkiem. W międzyczasie chłopak wplątuje się w inne kłopoty – po wykryciu w jego moczu śladu niedozwolonych substancji, chłopak zostaje zdyskwalifikowanych w zawodach szermierczych.

To jednak dopiero początek problemów w rodzinie Skowrońskich. Przed instytutem, w którym pracuje Tomasz, pojawia się Maria, która desperacko szuka winnych śmierci swojego dziecka. Wygląda na to, że ten wątek będzie głównym napędem serii. W tajemniczą sprawę wmieszany jest jeden ze współpracowników Skowrońskiego, który ma jakieś powiązania z Izą Berger.

kod genetyczny tvn

Intryga w „Kodzie genetycznym” jest na razie zarysowana bardzo ogólnikowo. Fabuła pierwszego odcinka jest nieco poszarpana, nie rozwija wątków, ucina je. Ale można to wytłumaczyć chęcią poświęcenia czasu na odpowiednią ekspozycję. Dopiero końcówka pierwszego odcinka robi nadzieję na naprawdę ciekawie skonstruowana intrygę. Skąd wzięła się Iza? W jaki sposób jest powiązana z ludźmi, z którymi pracuje Skowroński? Drugi odcinek serialu będzie musiał odpowiedzieć na wiele pytań, by utrzymać zainteresowanie widzów.

Szanse na całkiem niezły serialowy thriller są spore. Trójka najważniejszych bohaterów, czyli Tomasz, Iza i Piotr nie pokazała się jeszcze widzom w pełni swojej złożoności. Wiemy jedynie, że to bohaterowie, którzy nie są jednoznacznie dobrzy czy źli, popełniają wiele błędów, często nie do końca celowo. To wielowymiarowe postacie, które można będzie polubić właśnie za ich niedoskonałość.

REKLAMA

Pierwszy odcinek „Kodu genetycznego” obejrzycie już dziś, 2 marca, o godzinie 21:30 na antenie TVN.

Serial znajdziecie też w serwisie Player.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA