REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Komiksowy „Fight Club” w 2015 roku. Jest na co czekać?

Pamiętacie thriller „Fight Club”? Jeśli nie, to chyba czas odświeżyć sobie to kultowe dzieło Davida Finchera. Chuck Palahniuk, autor literackiego pierwowzoru „Podziemnego Kręgu”, oświadczył niedawno, że pracuje nad jego komiksową kontynuacją.

27.07.2013
15:32
Komiksowy „Fight Club” w 2015 roku. Jest na co czekać?
REKLAMA

Chuck Palahniuk jest autorem czternastu książek, nie wliczająć w to „Podziemnego Kręgu”. Oprócz „Stranger Than Fiction: True Stories” wszystkie zostały przetłumaczone na język polski. Tylko jedna z nich doczekała się swojej adaptacji filmowej. W 2008 roku premierę miał „Choke” („Udław się”) w reżyserii Clarka Gregga. Co ciekawe – Plahniuk sprzedał prawa do ekranizacji jeszcze trzech innych swoich powieści: „Niewidzialnych potworów”, „Dziennika” i „Rozbitka”. Żadna z nich nie została jeszcze zrealizowana i nie wiadomo, czy kiedykolwiek powstanie. Zdjęcia do „Niewidzialnych potworów” i „Rozbitka” miały się rozpocząć w 2004 roku. „Dziennik” w formie miniserialu chciałby ponoć stworzyć David Fincher, ale HBO, które miałoby podjąć się jego produkcji, nie potwierdziło tych doniesień. Miłośnicy twórczości Amerykanina muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Owo oświadczenie wydał podczas konwentu Comic Con. Palahniuk, amerykański pisarz postmodernistyczny, jest autorem wielu znanych powieści, jednak to właśnie „Fight Club”, za sprawą brawurowej ekranizacji z 1999 roku, jest jego najbardziej rozpoznawalnym dziełem. Zdawać by się mogło, że opisana w nim fabuła stanowi zamkniętą całość i nieszczególnie pozwala na stworzenie spójnej i logicznej części drugiej. Autor jest jednak innego zdania.

Akcja kontynuacji „Fight Clubu” rozgrywać się będzie dziesięć lat po wydarzeniach z „jedynki”. Tym razem historię będzie opowiadał Tyler, ukryty głęboko w umyśle Jacka i czekający na dogodny moment, by powrócić. Jack i Marla, wiodący nudne i apatyczne życie na przedmieściach, popadają w coraz większe zobojętnienie względem siebie. Ich sytuacja ulega zmianie, gdy Tyler porywa ich syna i ponownie zostają oni wplątani w „Operację Masakra”.

REKLAMA

Palahniuk nie zdradził większej ilości szczegółów dotyczących fabuły sequela. Przyznał tylko, że będzie „mroczna i brudna”, oraz że zostanie przedstawiona w postaci serii komiksów. Prawdopodobna data premiery to rok 2015.

„Fight Club” nie będzie pierwszą graficzną adaptacją prozy Palahniuka. Na jego stronie internetowej dostępne są dwa komiksy oparte na twórczości pisarza - „Invisible monsters” oraz „Lullaby”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA