REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Taylor Swift czy Iron Maiden? Sprawdzamy koncertowe zapowiedzi na 2020 rok

Sezon koncertowy jeszcze nie rozkręcił się na dobre. My tymczasem sprawdzamy, jakie muzyczne wydarzenia czekają nas w 2020 roku.

15.01.2020
16:42
koncerty 2020 Taylor Swift
REKLAMA
REKLAMA

Koncerty w 2020 roku, na które czekamy:

Przygotowywany z wielką pompą grudniowy koncert Pezeta miał być jedynym promującym jego najnowszy album („Muzyka Współczesna”). Tak się jednak nie stanie - raper ogłosił jeszcze 4 kolejne wydarzenia. Podobnie jak w grudniu na Torwarze, także na nadchodzących koncertach można spodziewać się wielu interesujących gości.

22 lutego, Gdynia, Arena
6 marca, Katowice, MCK
10 marca, Wrocław, Hala Stulecia
5 kwietnia, Warszawa, COS Torwar

Jeśli ktoś czuje niedosyt po zorganizowanym w ekspresowym tempie koncercie Stormzy’ego na zeszłorocznym Openerze, warto wybrać się na jego klubowy występ. Brytyjczyk promuje swoją najnowszą, świetną płytę „Heavy is the Head”.

3 marca, Warszawa, Stodoła

Harry Styles zaprezentował pod koniec 2019 roku swój drugi album długogrający - „Fine Line”. Na majowym koncercie nie zabraknie numerów z tego krążka, a także hitów z debiutu, np. Sign of the Times.

10 maja, Kraków, Tauron Arena

Nick Cave and The Bad Seeds

Nick Cave wraz z zespołem The Bad Seeds ruszy w trasę koncertową w kwietniu, promując wydany w październiku album „Ghosteen”. Można spodziewać się wielu wzruszeń, a z drugiej strony świetnej koncertowej energii.

28 maja, Gliwice, Arena

Camila Cabello, Tyler, The Creator i inni - Orange Warsaw Festival

Camila Cabello wystąpi w Polsce po raz pierwszy i będzie headlinerką pierwszego dnia warszawskiego festiwalu. Czego można spodziewać się po jej koncercie? Zapewne dobrze przygotowanego popowego show, na którym fani usłyszą głównie kawałki z nowego albumu, wydanego w grudniu „Romance”. Kolejna gwiazda warszawskiego festiwalu, reprezentująca całkiem inną muzyczną bajkę niż poprzedniczka to Tyler, The Creator. Kalifornijski raper aktualnie promuje swój wydany w maju 2019, piąty album długogrający zatytułowany „Igor”.

5-6 czerwca, Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Bilety na ogłoszone niedawno 2 koncerty stadionowe Dawida Podsiadły zostały wyprzedane na pniu. To jednak nie jedyna okazja, by zobaczyć artystę na żywo w tym roku - jest jeszcze trasa „Leśna Muzyka”, która rusza pod koniec stycznia.

13 czerwca, Stadion Energa Gdańsk
20 czerwca, Stadion Wrocław
Trasa „Leśna Muzyka” szczegóły pod tym linkiem

W ramach trasy „Here to Love” Kravitz odwiedzi spory kawał Europy. Na koncertach, także na tym w Gliwicach, promować będzie swój najnowszy album, wydany w 2018 roku „Raise Vibration”.

15 czerwca, Gliwice, Arena

Najnowsza trasa Guns N’ Roses startuje pod koniec maja w Lizbonie. Kto wie, może w jej trakcie fani usłyszą nowe utwory? Gitarzysta zespołu wyraził niedawno nadzieję, że w 2020 roku grupa wyda nową płytę.

17 czerwca, Warszawa, Stadion Narodowy

Zespół, który lata świetności ma już za sobą, nadal przyciąga swoich fanów wizją energetycznych koncertów. Tymczasem w kwestii nowej płyty - nadal niewiele wiadomo. Oprócz tego, że panowie mają problem ze stworzeniem wspólnie nowego materiału.

30 czerwca, Kraków, Tauron Arena

Kendrick Lamar, Taylor Swift, FKA twigs, Thom Yorke i inni - Open’er Festival

Pełny line up festiwalu nie jest oczywiście jeszcze znany. Jednak skład headlinerski już jest imponujący. Oprócz wyżej wymienionych, w Gdyni wystąpią także m.in. Michael Kiwanuka i Foals.

1-4 lipca, Gdynia, Lotnisko Kosakowo

Po zakończeniu Open’era można szybko przemieścić się do Warszawy, by zobaczyć w akcji niezłomnych Brytyjczyków. Koncert odbędzie się w ramach trasy „Legacy Of The Beast”.

5 lipca, Warszawa, Stadion Narodowy

REKLAMA

Niemiecka grupa wystąpi na Narodowym w ramach drugiej części stadionowej trasy promującej ich najnowszy album - wydanej w maju zeszłego roku płyty „Rammstein”.

17 lipca, Warszawa, Stadion Narodowy

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA