REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Muzycy grają w sieci. Polscy artyści zapowiadają koncerty online

Jak żyć bez sztuki? Nie da się. O ile nędzną namiastką wizyty w kinie będą filmy oglądane w domu na platformach VOD, o tyle trudno wymyślić, co mogłoby zastąpić koncerty. Na szczęście mamy XXI wiek i artyści znaleźli rozwiązanie.

13.03.2020
19:23
fot: Pixabay
REKLAMA
REKLAMA

Nic nie jest w stanie dać fanom danego muzyka tyle energii, co spotkanie z nim na żywo. W obecnej sytuacji jest to jednak niemożliwe. Z obawy przed koronawirusem trasy kolejnych artystów są przekładane i odwoływane. Trzeba więc coś wymyślić, aby nie tracić kontaktu z publicznością. Z pomocą przyszła nowoczesna technologia. Kolejni rodzimi wykonawcy postanowili zagrać i zaśpiewać przed kamerami, transmitując występ na żywo w internecie.

Przykład prawdopodobnie popłynął od Irlandczyka Richie’ego Rosa.

Darmowy koncert online w tarnobrzeskim Muzeum Opowieści odbył się wczoraj 11 marca 2020 roku. Jeśli go przegapiliście - nic straconego. Kolejni artyści już zapowiedzieli, że całkiem niedługo pójdą w jego ślady.

Już jutro, 14 marca 2020 roku miłośnicy ambientowych dźwięków będą mogli posłuchać Grzegorza Bojanka. Artysta decyzję o zagraniu e-koncertu uzasadnia tak:

Z wiadomych względów wydarzenie Before Ambientalny, gdzie miałem zagrać koncert przez Bersarin Quartett, zostało odwołane. Nie chcę jednak zostawiać słuchaczy z niczym. Skoro wszyscy radzą, żeby zostać w domu - w sumie to i tak nie ma gdzie się wybrać, bo kina, teatry zamknięte, koncerty odwołane, a lepiej dla zdrowia własnego, a szczególnie naszych bliskich, nie ryzykować wycieczki do klubu - zapraszam wszystkich na wycieczkę w świat ambientu. Przygotujcie sobie jakiś ciepły napój, załóżcie słuchawki, zatopcie w fotelu i ruszajcie w wędrówkę po krainie dźwięków snu i uspokojenia.

W ramach akcji #zostańwdomu koncert online już w tę niedzielę da Urszula.

Na facebookowej stronie artystki możecie wybrać, jakie utwory między innymi wykona. Tam też od 16:00 będziecie mogli oglądać ten wyjątkowy e-koncert.

Zapewniam, że będzie to wyjątkowy koncert z wieloma niespodziankami! Bądźmy razem z muzyką i zostańmy w domu – zapowiada Urszula.

Emocje po tych muzycznych doświadczeniach pewnie jeszcze nie odpadną, a już będzie można przełączyć się na kanały społecznościowe Krzysztofa Iwaneczko. Artysta rozpocznie swój transmitowany online koncert na żywo już o 20:30 tego samego dnia.

W trakcie pandemii koronawirusa wszelcy melomani nie będą mogli narzekać na nudę.

Lista koncertów online w najbliższych dniach:

14 marca, 20:00:
Grzegorz Bojanek: Live From Home - wydarzenie na fb.

15 marca:
16:00 - Urszula - tutaj!
20:30 – Krzysztof Iwaneczko - tutaj!

REKLAMA

16 marca, 12:00
Nagrobki - tutaj!

20 marca, 18:00
Zagi Solo - tutaj!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA