REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Billy Porter czaruje jako Fab G, wróżka chrzestna w nowym „Kopciuszku”. Aktor wygląda oszałamiająco na nowych zdjęciach

Nowy „Kopciuszek” nie trafi do kin, jak pierwotnie planowano. Zrealizowany na zlecenie Sony film został przejęty przez Amazona i wyląduje od razu na platformie Prime. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z produkcji: w końcu możemy zobaczyć, jak Billy Porter prezentuje się w roli Fab G, czyli wariacji na temat wróżki chrzestnej.

17.05.2021
10:50
kopciuszek amazon zdjęcia billy porter wróżka
REKLAMA

Kopciuszek” w najnowszej filmowej interpretacji początkowo miał trafić na duże ekrany w lipcu 2021 roku, ale odkąd okazało się, że ostatecznie jego premiera odbędzie się w Amazon Prime Video, debiut przesunięto na wrzesień. Powoli rozkręca się akcja promocyjna i do sieci trafiają zdjęcia z widowiska, które ma być musicalem opartym na kawałkach w stylu pop. Nieprzypadkowo zresztą do tytułowej roli zatrudniono Camilę Cabello, amerykańską piosenkarkę i autorkę tekstów. Reżyserowany przez Kay Cannon obraz ma być świeżym i odważnym spojrzeniem na tradycyjną historię znaną z popularnej baśni, choć główny wątek nie będzie zanadto różnił się od oryginału. Według opisu fabuły główna bohaterka to młoda kobieta, której marzenia wykraczają dalece poza jej możliwości, ale z pomocą Fab G będzie w stanie je spełnić i wytrwać w dążeniu do celu.

REKLAMA

Na nowych fotkach widzimy między innymi Billy'ego Portera (znanego m.in. z serialu „Pose”), który wcielił się w Fab G: wariację na temat znanej z materiału źródłowego wróżki chrzestnej. Aktor przed rozpoczęciem prac na planie zapewnił, że postara się odegrać swoją postać jak najbardziej agenderowo.

Billy Porter słynie z mocnych galowych wejść i spektakularnych kreacji na czerwonych dywanach. Ten zaskakujący casting może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Reżyserka i scenarzystka napisała zresztą nową wersję wróżki specjalnie z myślą o Porterze, którego od początku widziała w roli zmodernizowanej wersji tej postaci. Znany z barwnego i ekstrawaganckiego image'u Porter może świetnie wpasować się w odpowiedzialną między innymi za zachwycające wizualne metamorfozy i odzieżowe kreacje wróżkę:

Zgodnie z przewidywaniami w sieci pojawiają się już pierwsze reakcje niezadowolonej z takiej inkarnacji wróżki części internautów. Choć casting znany jest już od 2019 roku, dopiero pierwsze zdjęcie Portera w roli uzmysłowiło wielu komentującym, że twórcy mieli na tę postać dość nieszablonowy pomysł. Biorąc pod uwagę, że to kolejna z wielu wersji postaci (które i tak w większości przypadków odbiegały od materiału źródłowego), warto wziąć pod uwagę rzecz dość oczywistą. Mianowicie: nowe pomysły, reinterpretacje i odświeżające nieco już skostniałą historię zabiegi mogą sprawić, że zamiast kolejnego nudnego i odtwórczego remake'u otrzymamy coś intrygującego i zaskakującego. Znanego i odmiennego zarazem. I to jest bardzo w porządku.

Na pozostałych zdjęciach widzimy też Cabello w roli Kopciuszka i Nicka Galitzine, który wciela się w Księcia:

REKLAMA

W obsadzie filmu znaleźli się też m.in. Idina Menzel, Minnie Driver i Pierce Brosnan.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA