REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tymczasowy basista Korna to 12-letni syn Roba Trujillo. Świetnie sobie radzi na scenie!

Fieldy nie może na razie występować z Kornem, dołączy do zespołu w dalszej części trasy. Kapela poprosiła więc o pomoc basistę Metalliki. A konkretniej, Tye Trujillo, czyli jego syna.

19.04.2017
21:33
Korn Tye Trujillo
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z kluczowych elementów brzmienia zespołu Korn jest jego basista. Ostre, szarpane brzmienie jakie ze swojej gitary wydobywa Fieldy stało się wizytówką zespołu. Ten aktualnie jest w trasie koncertowej, aktualnie przemierzając Amerykę Południową. Niestety, na koncertach brakuje wyżej wspomnianego Fieldy’ego. Kto go zastępuje?

To 12-letni Tye Trujillo a zbieżność nazwisk z pewnym latynoskim jegomościem nie jest przypadkowa. Tye to syn Roberta, basisty zespołu Metallica. Ten małolat właśnie zagrał przed tłumnie zgromadzoną w Bogocie publicznością koncert. I, nie licząc chłopięcej aparycji, w niczym nie odstawał od reszty. A występowi przyglądał się dumny ojciec.

Korn i Tye Trujillo to niezupełnie wymarzona współpraca, ale pokazuje, że ten chłopak ma przed sobą przyszłość.

Robert Trujillo zarzeka się, że nigdy nie zmuszał syna do interesowania się muzyką czy tym bardziej instrumentem na którym gra. Tye eksperymentował więc. Na początku interesował się perkusją, jednak z czasem postanowił sięgnąć po bas.

REKLAMA

Młody Trujillo na razie nie pokazuje żadnej większej wirtuozerii, wiernie naśladując linie basowe Fieldy’ego w utworze Falling Away From Me. Od tego dzieciaka bije jednak pewność siebie i zaangażowanie w muzykę. A to coś, co nie może być efektem kaprysów bogatego tatusia czy jego samego.

Tye Trujillo ma już swój zespół. Nazywa się on The Helmets i już dorobił się pierwszego występu przed szerszą publicznością na festiwalu Lollapalooza. Fieldy ma wrócić do koncertowania z Kornem począwszy od szóstego maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA