REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kina i instytucje kultury zamknięte na Pomorzu

W związku z rozwijającą się trzecią falą pandemii minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej nowe obostrzenia. W skali kraju nic się nie zmieni, jednakże rząd kontynuuje regionalizację obowiązujących zasad. W województwie pomorskim będzie obowiązywał lockdown, tak jak do tej pory w warmińsko-mazurskim.

05.03.2021
14:12
Obostrzenia regionalne. Trzecia fala koronawirusa w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Trzecia fala koronawirusa rozpędza się w naszym kraju. Liczba zakażeń utrzymuje się na poziomie 15 tys., a niedługo może jeszcze wzrosnąć. Rząd podjął więc kolejne kroki, aby opanować COVID-19. Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia. Jeśli chodzi o zasady w skali całego kraju, to one się nie zmieniają. Obowiązują te same co do tej pory, po ostatnim luzowaniu i tak ma na razie pozostać do 28 marca. Niestety, lockdown zostanie rozszerzony na kolejny region.

Kolejne województwo objęte lockdownem

W zeszłym tygodniu podczas swojej konferencji prasowej Niedzielski poinformował, że z powodu liczby zakażeń w warmińsko-mazurskim, województwo zostanie objęte lockdownem. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj od 20 marca zamiast nauki zdalnej zostanie tam zastosowany tryb hubrydowy. Dokładnie te same obostrzenia mają zostać narzucone na województwo pomorskie.

REKLAMA

Oznacza to, że w pomorskim zostaną wycofane wszystkie luzowania. Zamknięte zostaną hotele, a galerie handlowe będą prowadzić ograniczoną działalność. Mieszkańcy województwa nie będą mogli pójść na basen, do sauny i korzystać z innych obiektów sportowych. Podobnie rzecz ma się z instytucjami kultury. A więc kina, teatry i galerie sztuki po krótkiej przerwie znowu nie będą mogły funkcjonować, nawet w reżimie sanitarnym.

Wszystko to rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Obostrzenia na Pomorzu będą obowiązywać od 13 marca. Na razie tylko do 20 marca. Od teraz rząd ma bowiem zamiar podejmować decyzje w trybie tygodniowym. Niedługo dowiemy się więc, jakie będą kolejne kroki w walce z pandemią.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA