REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Jeden na ludzi, drugi na potwory, żadnego na wirusy. Wstrzymano produkcję „Wiedźmina” i wielu innych tytułów

Pisaliśmy już o wstrzymanych z powodu koronawirusa produkcjach, ale z każdym dniem pojawia się ich coraz więcej. Do już i tak długiej liczby dołączył m.in. „Wiedźmin” i „The Batman”.

16.03.2020
9:51
Prace nad 2. sezonem Wiedźmina i The Batman wstrzymane
REKLAMA
REKLAMA

Jak dowiedzieliśmy się w miniony weekend, Netflix postanowił wstrzymać produkcje wszystkich swoich tytułów realizowanych na terenie USA i Kanady ze względu na zagrożenie koronawirusem. Wśród nich był 4. sezon „Stranger Things” i „Sex/Life”. Przed COVID-19 nie uchroniło się też ich „Red Notice” z Dwayne’em Johnsonem, Gal Gadot i Ryanem Reynoldsem. Teraz do długiej listy filmów i seriali, których zdjęcia przerwano dołączył „Wiedźmin”.

2. sezon „Wiedźmina" realizowany był na terenie Europy. Streamingowy gigant zdecydował się wstrzymać jego produkcję, tak jak innych tytułów, wstępnie na dwa tygodnie. Oczywiście ten czas może się wydłużyć w zależności od rozwoju sytuacji z koronawirusem na świecie. Zgodnie z planem Henry Cavill i reszta ekipy mieli skończyć pracę w sierpniu. Nie wiadomo jeszcze, jak duże opóźnienie spowoduje zatrzymanie produkcji i jak to wpłynie na planowany termin premiery.

Produkcje Netfliksa nie są jedynymi, które zostały zatrzymane w związku z koronawirusem.

Zdjęcia do 4. sezonu „Opowieści podręcznej” również zostały na razie zatrzymane. Podobnie jak wiele produkcji Disney+, Apple TV+, FX czy HBO. Ale koronawirus nie atakuje tylko telewizji i VOD. Hollywood także nie potrafi się przed nim obronić.

Lista wstrzymanych ze względu na koronawirusa filmów jest równie długa, co lista wstrzymanych seriali.

REKLAMA

Jak już wiemy, przed COVID-19 nie chroni nawet kostium Człowieka Nietoperza. Warner Bros. zdecydowało się wstrzymać zdjęcia do wyczekiwanego „The Batman” z Robertem Pattinsonem w tytułowej roli. Firma poszła więc w ślady Universala, którego włodarze nieco wcześniej postanowili zatrzymać produkcje „Jurassic World: Dominion” czy „Flinta Stronga”.

Lista wstrzymanych produkcji już jest długa, ale nie należy się spodziewać, że została zamknięta. Co chwilę pojawiają się informacje o kolejnych tytułach zainfekowanych COVID-19. I niestety nie zapowiada się na razie, aby sytuacja się zmieniła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA