REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Jak daleko w kosmos może dotrzeć człowiek? Wyjaśnia to kapitalny materiał na YouTube, z polskimi napisami

Ten film zrobił na mnie gigantyczne wrażenie. Materiał „How Far Can We Go? Limits of Humanity” naprawdę na mnie podziałał, dając wiele do myślenia.

14.05.2016
20:54
WIemy, jak daleko w kosmos może wyruszyć człowiek
REKLAMA
REKLAMA

Materiał stworzony z myślą o YouTube został bardzo profesjonalnie wykonany. Świetny lektor wprowadza nas w meandry otaczającego wszechświata, podczas gdy polscy internauci mogą posiłkować się napisami przygotowanymi w naszym ojczystym języku. Dodajmy do tego masę smaczków ukrytych w przyjaznej dla oka animacji, którą doceni każdy geek oraz nerd.

Chyba nie słuchałem na fizyce, bo film „How Far Can We Go? Limits of Humanity” naprawdę otworzył mi oczy.

Materiał wideo traktuje nie tylko o tym, jakie są nasze dzisiejsze możliwości poznawcze, ale również jak będą wyglądały możliwości poznawcze istot w naszej galaktyce w bardzo, bardzo odległej przyszłości. Co ciekawe, wszechświat widziany z ich perspektywy będzie zupełnie inny, niż ten, który badamy i obserwujemy my sami!

REKLAMA

Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że nigdy nie będziemy w stanie wyjść poza naszą „grupę lokalną”. Nie miałem pojęcia, że inne przestrzenie tego typu tak szybko się od nas oddalają. Świadomość tego może być przytłaczająca.

Jasne, za mojego życia nie dojdzie do wyjścia poza nasz układ słoneczny. Czy to człowieka, czy sztucznego sondy. Mimo tego, perspektywa mrocznej, stale oddalającej się od innych obiektów grupy lokalnej potrafi być przytłaczająca. Tym lepiej świadczy to o kapitalnym, bardzo ciekawym filmie, który po prostu trzeba obejrzeć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA