REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ma tysiąc recenzji i jest jedną z najlepiej ocenianych atrakcji Szczecina. No i jest kotem

Okazuje się, że do Szczecina warto przyjechać nie tylko po to, by zobaczyć Łasztownie i Dźwigozaury czy Jezioro Szmaragdowe. W stolicy województwa zachodniopomorskiego istnieje bowiem atrakcja, która jest jedną z najwyżej ocenianych. A jest nią ogromny czarno-biały kot Gacek.

10.02.2023
12:20
kot gacek atrakcja szczecina
REKLAMA

Na turystycznej liście miejsc do odhaczenia w Polsce z pewnością znajdują się wszelkiej maści zabytki, jak Zamek Królewski na Wawelu, Łazienki Królewskie w Warszawie czy liczne muzea. W Szczecinie warto przejść się do Zamku Książat Pomorskich lub zrobić krótki spacer po Jasnych Błoniach i Parku Kasprowicza. Oprócz tych flagowych atrakcji w stolicy województwa zachodniopomorskiego przy odrobinie szczęścia można trafić na jeszcze jedną, najwyżej ocenianą atrakcję miasta, a jest nią kot Gacek.

REKLAMA

Kot Gacek miejscowym celebrytą Szczecina

Gacek to puchaty, czarno-biały kot, którego domem od lat jest ulica Kaszubska w Szczecinie. Kiedy w 2020 roku został nagrany krótki news, poświęcony historii Gacka, kot stał się jedną z największych atrakcji tego miasta.

Gacek przyszedł do nas jakieś siedem lat temu. Był kociakiem bardzo szczuplutkim, na wysokich nóżkach, przylatywał, zjadał i uciekał – mówi Marta Nowicka, pracowniczka sklepu, pod którym Gacek ma swoje legowisko. Pewnego dnia zniknął na jakieś dwa tygodnie, po czym wrócił. Okazało się, że ktoś go wykastrował i po prostu wrócił w to miejsce, gdzie dostawał jedzenie.

Kot Gacek stał się najlepiej ocenianą atrakcją w Szczecinie
REKLAMA

Od tego czasu turyści z całego świata przyjeżdżają do Szczecina po to, by na własne oczy zobaczyć kociego mieszkańca. Warto było jechać trzy godziny, żeby poczuć się przez niego ignorowanympisze jeden z recenzentów. Jeszcze inny przyleciał prosto z Oslo, by podczas przesiadki w Gdańsku dojechać do Szczecina i osobiście poznać najważniejszego kociego mieszkańca. Fantastyczny kot, 10/10. Polecam zobaczyć – ocenia inny.

Na ten moment Gacek w opiniach Google’a, na ponad tysiąc recenzji otrzymał ocenę 4.9 na 5.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA