REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Elsa i Anna powracają, a przed nimi nowe zagrożenia. Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Kraina lodu 2”

Tęskniliście za Elsą i Anną z Arendelle? Jedne z najbardziej przełomowych księżniczek Disneya ostatnich kilku lat powracają w pełnometrażowym sequelu. „Kraina lodu 2” ma zadebiutować na świecie już w listopadzie tego roku.

13.02.2019
16:18
Kraina lodu 2
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy w 2013 roku w kinach pojawiła się animacja „Kraina lodu”, mieliśmy do czynienia wręcz z obłędnym fenomenem. Dzieci na całym świecie zachwycały się opowieścią o dwóch osieroconych siostrach, księżniczkach, które muszą stawić czoła dorosłości i odnaleźć dawno zagubioną nić wzajemnego porozumienia i zaufania. Zresztą fenomen Elsy i Anny nie ograniczył się tylko do najmłodszych mieszkańców naszego globu. Czarowi bajki ulegli także dorośli. Nic więc dziwnego, że Disney postanowił zafundować milionom fanów na całym świecie powtórkę z rozrywki.

Pierwsza zapowiedź filmu „Kraina lodu 2” jest utrzymana w mrocznym klimacie.

Pierwsza część opowiadała w dużej mierze o dorastaniu i więzi, jaka łączy rodzeństwo. Jednak pierwsza zapowiedź drugiej części rysuje nam zgoła inny obraz. Widzimy Elsę, która ćwiczy swoje nadprzyrodzone umiejętności na kamienistej plaży przy wzburzonymi morzu. Spotykamy także Annę, która w królewskim pałacu natyka się na tajemnicze lodowe kryształy. W końcu ponownie zobaczymy także Kristoffa, który wraz z jego reniferem Svenem zdaje się szarżować do walki. Przez chwilę pojawia się na ekranie także śnieżny ulubieniec publiczności, bałwan Olaf.Cała zapowiedź utrzymana jest w zaskakująco mrocznym klimacie. Nasi bohaterowie pokazani są w scenach walki, a scenografia rozciągająca się wokół nich jest w dużej mierze ciemna i nieprzyjazna. Wygląda na to, że tym razem fabuła może się oprzeć o topos zjednoczonej grupy przyjaciół, którzy muszą walczyć z zagrażającym wszystkim przeciwnikiem. Ten jednak nie został ujawniony na zapowiedzi, a więc nie możemy mieć co do tego pewności. W dodatku oprócz zimowych mocy Elsy wyraźnie rzuca się także motyw jesieni, która być może sama w sobie odegra ważniejszą rolę.

Czy „Kraina lodu 2” powtórzy sukces pierwszej części?

Warto przypomnieć, że animacja z 2013 roku jest do tej pory jednym z najlepiej zarabiających filmów animowanych w historii kina. Film w trakcie swojej dystrybucji zarobił zawrotną sumę ponad 1,274 mld dolarów na całym świecie. Dodatkowo fenomen animacji wciąż nie słabnie. Można więc przypuszczać, że druga część będzie równie chętnie oglądana w kinach.

REKLAMA

Amerykańska premiera filmu „Kraina lodu 2” jest przewidziana na 22 listopada 2019 roku.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy animacja trafi do polskich kin. Natomiast jeśli nie możecie się już doczekać tej animacji, to oryginalną „Krainę lodu” obejrzycie na platformie Chilli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA