REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Kraków czyta e-booki. Do miasta po raz kolejny wkracza "Czytaj KRK!"

6. Festiwal Conrada18. Międzynarodowe Targi Książki zobowiązują oraz pierwsza rocznica (21 października) nadania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO zobowiązują. Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z e-księgarnią Woblink.com stanęło na wysokości zadania i wspiera czytelnictwo mieszkańców Krakowa. W przestrzeni miejskiej, m. in w środkach komunikacji zostały umieszczone kody QR, dzięki którym możemy wypożyczyć 10 książek z literatury polskiej i zagranicznej. Co istotne powieści te przeczytamy zupełnie za darmo. 

06.10.2014
10:23
Kraków czyta e-booki. Do miasta po raz kolejny wkracza „Czytaj KRK!”
REKLAMA

Krakowie Biuro Festiwalowe dzięki współpracy z największymi polskimi wydawnictwami, m.in. Czarna Owca, Wielka Litera, Marginesy czy Wydawnictwo Literackie udostępnia mieszkańcom książki takich autorów jak Marek Krajewski, Jacek Dukaj czy Vincent V. Severski. W ofercie znajdziemy następujące tytuły:

REKLAMA

Elżbieta Baniewicz – „Dymna”
Vincent Severski – „Nielegalni”
Paweł Majka – „Dzielnica obiecana”
Raja Shehadeh – „Dziennik czasu okupacji”
Maciej A. Brzozowski – „Włosi. Życie to teatr”
Marek Niedźwiecki – „Radiota”
Colin Woodard – „Republika piratów”
Jacek Dukaj – „Lód”
Marek Krajewski – „W otchłani mroku”
Elżbieta Cherezińska – „Korona śniegu i krwi”

Z częścią autorów będą się mogli spotkać goście 18. Międzynarodowych Targów w Krakowie.

czytaj krk

Kody QR poza 100 pojazdami miejskimi zostaną umieszczone też w 100 innych miejscach Krakowa: bibliotekach, kawiarniach czy instytucjach kultury.

REKLAMA

Tak jak i w poprzednich edycjach i tym razem do przeczytania wybranej książki potrzebny będzie tablet bądź smartfon z systemem iOS bądź Android (cóż, użytkownicy Windows Phone, nie mówcie, że się tego nie spodziewaliście). E-booki czytać będzie można przez 30 dni od pobrania.

Ci, którzy nie są z Krakowa i się do niego nie wybierają mogą pobrać darmowe fragmenty książek i przeczytać je dzięki aplikacji "Czytaj KRK!". Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA