REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Anthony Hopkins jako Król Lear. Zobacz zwiastun filmu BBC i Amazon Prime

Amazon właśnie zaprezentował zwiastun do swojego najnowszego filmu. Będzie to adaptacja dramatu "Król Lear".

21.08.2018
15:39
king lear anthony hopkins
REKLAMA
REKLAMA

"Król Lear" to jedna z najpopularniejszych i najlepszych sztuk Williama Shakespeare'a. Doczekała się licznych adaptacji, zarówno na deskach teatru, w telewizji jak i w kinie. Teraz przyszła kolej na następną inkarnację. W tytułowej roli zobaczymy nie byle kogo, bo samego Anthony’ego Hopkinsa.

"Król Lear" opowiada historię angielskiego władcy, który chce podzielić majątek pomiędzy swoje trzy córki.

Podziału dóbr zamierza dokonać bazując na tym, jak wielką miłością darzą one swego ojca. Gdy jedna z nich, Kordelia, odmawia składania mu pokłonów, Lear postanawia ją wygnać. Ta decyzja ostatecznie prowadzi do chaosu i stanu wojny w kraju.

krol lear anthony hopkins class="wp-image-193405"

Nie jest to pierwszy kontakt Anthony’ego Hopkinsa z twórczością Shakespeare'a.

Na samym początku swej filmowej kariery zagrał w adaptacji "Hamleta" z 1969 roku oraz w "Tytusie Andronikusie" z 1999 roku. "Król Lear" to też powrót Hopkinsa do bardziej realistycznych dramatów, ostatnio bowiem był on zadziwiająco blisko tematyki science-fiction. Mam tu na myśli przede wszystkim serial "Westworld" oraz chyba najodważniejszy ruch w swojej karierze, czyli zagranie w potwornym "Transformers: Ostatni rycerz" Michaela Baya.

REKLAMA

"Król Lear" od BBC i Amazona będzie można oglądać od 28 września w Amazon Prime.

Oprócz Hopkinsa wystąpią w nim także Emma Thompson, Jim Broadbent, Emily Watson, Florence Pugh, Tobias Menzies, Jim Carter, Christopher Eccleston i Andrews Scott.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA