REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Kroniki wampirów" Anne Rice w drodze na telewizyjne ekrany

Prawa do ekranizacji serii "Kroniki wampirów" wróciły w ręce jej autorki, Anne Rice. Pisarka planuje na ich podstawie stworzyć serial telewizyjny. 

28.11.2016
11:25
Kroniki wampirów Anne Rice w drodze na telewizyjne ekrany
REKLAMA
REKLAMA

"Kroniki wampirów" to bestsellerowy cykl powieści, opowiadający o historii wampirów, przedstawionej od 4 tysiąclecia przed naszą erą aż do czasów współczesnych. Autorką serii jest Anne Rice. Na podstawie jej książek powstały dwa filmy, z których najbardziej znany jest "Wywiad z wampirem" z  Bradem Pittem i Tomem Cruisem w rolach głównych. W 2002 roku zrealizowana została zdecydowanie mniej udana kontynuacja tego widowiska - "Królowa potępionych". Teraz Rice chce, by jej twórczość trafiła na telewizyjne ekrany w formie serialu.

kroniki-wampirow-krolowa-potepionych class="wp-image-76687"

Serial ów miałby być utrzymany w "stylu, jaki znamy z »Gry o tron«".

REKLAMA

Należy zatem oczekiwać produkcji przeznaczonej dla widzów dorosłych, pełnej seksu, dosadnej przemocy i skomplikowanych intryg. Na ten moment wiemy jeszcze tylko, że Anne Rice, wspólnie z synem, Christopherem, pracują nad scenariuszem pilotażowego odcinka, którym będą chcieli zainteresować stacje telewizyjne.

Na "Kroniki wampirów" składa się dwanaście powieści, do tego dwie wydane w ramach cyklu "Nowe Kroniki wampirów". Ponadto ukazało się jeszcze książek sześć opublikowanych w serii "Dzieje czarownic z rodu Mayfair", których akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA