REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Krzysztof Zalewski zapowiada film „Kurier”. Utwór promuje obraz Władysława Pasikowskiego

Krzysztof Zalewski zaprezentował swój najnowszy utwór pt. „Kurier”. Kawałek promuje film Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim.

30.01.2019
15:55
krzysztof zalewski kurier
REKLAMA
REKLAMA

Piosenka Krzysztofa Zalewskiego będzie głównym tematem muzycznym produkcji opowiadającej o legendarnym kurierze Armii Krajowej. Premiera filmu „Kurier” zaplanowana jest na 15 marca.

Tymczasem posłuchajcie utworu i sprawdźcie klip, w którym wykorzystano kadry z filmu Pasikowskiego:

Miałem wielką przyjemność i zaszczyt zrobić piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Pokolenia Polaków czytały z wypiekami na twarzy „Kuriera z Warszawy”, teraz będzie można wpijać paznokcie w oparcia kinowych foteli na filmie „Kurier” - opowiada Krzysztof Zalewski.

Władysław Pasikowski, który w ostatnich latach pracował nad filmami takimi jak „Pokłosie”, „Jack Strong” czy „Pitbull. Ostatni pies”, tym razem na warsztat wziął historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W 1943 roku Nowak-Jeziorański objął funkcję kuriera Armii Krajowej. Działał pod nazwiskiem Jan Kwiatkowski. W późniejszym czasie zyskał przydomek Kurier z Warszawy.

REKLAMA

W rolę Jana Nowaka-Jeziorańskiego wcielił się Philippe Tłokiński. Oprócz niego w filmie „Kurier” wystąpili także m.in. Patrycja Volny, Julie Engelbrecht oraz Grzegorz Małecki jako generał Tadeusz Bór-Komorowski.

„Kurier” trafi do kin 15 marca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA