REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rosjanie potwierdzają: będzie 2. sezon „Ku jezioru”. Kiedy premiera na Netfliksie?

Opowiadający o tajemniczej i groźnej epidemii rosyjski serial „Ku jezioru” szybko stał się hitem Netfliksa — również w Polsce. Twórcy tytułu właśnie zapowiedzieli, że powstanie jego druga część.

20.10.2020
13:57
ku jezioru epidemia netflix 2 sezon premiera
REKLAMA
REKLAMA

Jak czytamy w rosyjskich mediach, serwis VOD o nazwie „Premier” zamówił 2. sezon thrillera „Ku jezioru”. Serial opowiadający o tajemniczym wirusie infekującym bohaterów (oryginalny tytuł to „Epidemia”) szybko stał się hitem całym świecie, również na Netflix Polska:

Nasz serial stał się popularny zarówno w Polsce, jak i w Brazylii. A to oznacza, że jego tematyka jest aktualna, niezależnie od szerokości geograficznej

— mówi jeden z producentów.

„Nie wzorowaliśmy się na międzynarodowych produkcjach”

Pracując nad serialem, nie staraliśmy się wzorować na międzynarodowym rynku, chociaż mieliśmy nadzieję na to, że nasza produkcja takich właśnie standardom dorówna. Nam przede wszystkim chodziło, żeby pokazać relacje między ludźmi, którzy właśnie stanęli na skraju życia i śmierci i chcą przetrwać za wszelką cenę. Tu z kolei pojawia się pytanie o ich człowieczeństwo.

— tłumaczą twórcy w rozmowie z rosyjskim portalem vokrug.tv.

Do czego bohaterowi są zdolni posunąć się, by uratować siebie i swoich bliskich? To właśnie te uniwersalne pytania popychają naszą historię do przodu

— dodają.

Jeśli ukazana przez nas historia okazała się bliska „światowemu” widzowi, to oznacza, że faktycznie udało się nam dotknąć czegoś, co nurtuje miliony widzów na całym świecie

— podkreśla Valeriy Fedorovich, jeden z producentów „Ku jezioru”.

Kiedy premiera 2. sezonu „Ku jezioru”?

Jak potwierdzają Rosjanie, twórcy mają w planach stworzenie 2. sezonu serialu, który okazał się hitem Netfliksa. Na razie nie padła jeszcze żadna konkretna data, ale nieoficjalnie mówi się o jesieni 2021 roku.

Serial „Ku jezioru” miał swoją premierę w 2019 roku, a na Netflix Polska zadebiutował tej jesieni — 7 października 2020 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA