REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kuba Wojewódzki stracił 400 tys. widzów, ale i tak jest liderem oglądalności

Trzy pierwsze odcinki nowego sezonu show Kuby Wojewódzkiego obejrzało średnio 1 144 338 osób, co oznacza spadek liczby widzów o 400 tysięcy względem ubiegłego roku - poinformował portal wirtualnemedia.pl.  Mimo to jego program pozostaje cieszy się największą oglądalnością w paśmie, w którym jest nadawany. 

18.09.2014
15:01
kuba wojewódzki książka
REKLAMA

400 tysięcy to olbrzymia liczba, a biorąc pod uwagę dodatkowo dane sprzed kilku lat, kiedy show oglądało przeciętnie 2,5-3 miliony osób, wnioski nasuwają się same - Wojewódzki się kończy. W rzeczywistości jednak to spora nadinterpretacja. Choć o pobiciu rekordu z 2006, który zdobył odcinek z Anną Muchą i Aleksandrą Kwaśniewską (ponad 4 milionów widzów, czyli prawie 40% wszystkich oglądających wtedy telewizję) czy choćby wynikach porównywalnych do tych z tego okresu TVN może zapomnieć, program Wojewódzkiego wciąż przyciąga przed odbiorniki więcej ludzi, niż nadawane w tym samym czasie formaty innych stacji. Nawet jeżeli różnica między nimi jest coraz mniejsza.

REKLAMA
wojewódzki 3

Kuba Wojewódzki od pewnego czasu traci widzów regularnie, z niewielkimi wyjątkami - poprzedni sezon zanotował wzrost o 70 tys. względem wcześniejszego. I tak - częściowo przyczyną tego z całą pewnością jest wtórna, niezmienna od lat formuła programu, wałkowane w nieskończoność te same żarty i coraz mniej interesujący goście. Sam niegdyś chętnie oglądałem to show, ale w pewnym momencie po prostu mnie zmęczył i znudził. Słabe dowcipy, nawet (a może: tym bardziej) z podtekstem seksualnym są, cóż, słabe.

REKLAMA
wojewódzki 1

Nie należy jednak zapominać, że spadek oglądalności wynika również z faktu, że zwyczajnie coraz mniej osób ogląda telewizję. Przerzuciliśmy się na inne medium - Internet - i ani myślimy wracać. Przeciętny widz jest coraz starszy i coraz mniej zainteresowany tego typu rozrywkowymi formatami. Nie bez znaczenia pozostaje też zapewne, że pomiar nie uwzględnia wyświetleń za pośrednictwem platformy VOD Player.pl - z której tylko w listopadzie ubiegłego roku skorzystało 2,3 mln użytkowników komputerów osobistych (nie uwzględniono wyświetleń za pośrednictwem aplikacji na urządzeniach mobilnych, aplikacji na Smart TV i konsolach do gier). W 2012 roku od 1 września do 28 listopada odcinki "Kuby Wojewódzkiego" zanotowały 3,1 mln wyświetleń - nawet jeżeli od tego czasu oglądalność via Internet malała proporcjonalnie do spadku widzów telewizyjnych, to wciąż bardzo imponujące liczby. Wojewódzki definitywnie jeszcze się nie skończył - wręcz przeciwnie, trzyma się twardo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA