REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kuba Wojewódzki zaczyna 11 rok ze swoim tokszołem

Kubę Wojewódzkiego można kochać lub nienawidzić, ale żaden racjonalnie funkcjonujący w społeczeństwie człowiek nie odważy się kwestionować jego medialnej pozycji. 

04.03.2013
14:33
Kuba Wojewódzki zaczyna 11 rok ze swoim tokszołem
REKLAMA
REKLAMA

Dziennikarz muzyczny swoją karierę zaczynał w Telewizji Publicznej, jako postać popularna wylansował się dzięki programowi Idol, do dziś będąc zresztą jego największym zwycięzcą. Dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom i błyskotliwemu poczuciu humoru stacja Polsat zaproponowała mu nawet prowadzenie własnego programu typu talk-show. Co ciekawe, Polsat w przyszłości składał tego typu propozycje jeszcze kilku swoim gwiazdom, ale w każdym wypadku kończyło się to spektakularną klapą.

Wojewódzki tymczasem fantastycznie odnalazł się w swojej roli, od 2002 roku zapraszając na swoje kanapy zarówno gwiazdy polityki, jak i szeroko pojętej popkultury. Od czasu do czasu w natłoku wielkich gwiazd udało mu się przemycać także osoby ze ścisłego zaplecza i sceny alternatywnej, dając tym samym wyraz swojej rock'n'rollowej duszy czy jarocińskiej przeszłości.

Po kilku dobrych latach w Polsacie program Kuby Wojewódzkiego wraz z prowadzącym przeniósł się do TVN-u. Z wielu powodów była to słuszna decyzja. Nie jest tajemnicą, że widownia TVN to zdecydowanie inna grupa docelowa niż w przypadku Polsatu - w większości osoby z większych miast, wykształcone. Mniej więcej w taki target próbuje celować Wojewódzki.

REKLAMA

Swego rodzaju potwarzą dla gwiazdora było przesunięcie programu z prestiżowej ramówki niedzielnej na wtorkową w związku z malejącą oglądalnością. Te wyniki od dawna czasem maleją, czasem trochę wzrastają, fakty są jednak takie, że Wojewódzki jest na antenie najdłużej nie tylko wśród talk-showów, ale przebił też kilkadziesiąt seriali oraz... niektóre stacje telewizyjne.

Oglądalność pewnie będzie dalej malała, choćby za sprawą genialnego TVN Player, który naprawdę wygodnie i o każdej porze, pozwala powrócić do najciekawszych odcinków show. To właśnie tam będę śledził kolejny już sezon rozmów (i monologów) gwiazdora. Znów padną niewygodne pytania, a odpowiedzą na nie znakomite polskie postaci. W pierwszym odcinku Kuba gościł między innymi Roberta Lewandowskiego, w drugim pojawi się w Jurek Owsiak. We wtorki o 22.30 w TVN lub na kuba.tvn.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA