REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Polska w satyrycznej wizji TVP. Nadawca zapowiada program La La Poland

Telewizja Polska proponuje widzom nowy program rozrywkowy. La La Poland będzie emitowany na antenie TVP2. Pierwszy odcinek zobaczymy jeszcze w tym miesiącu.

19.04.2018
11:26
La La Poland TVP
REKLAMA
REKLAMA

Polskie programy rozrywkowe to swego rodzaju kulturowy fenomen. Większość teleturniejów od lat trzyma równy, wysoki poziom i na ogół nie ma się do czego przyczepić. Ograne formaty taneczne czy kuchenne mimo kilkunastu lat na antenie wciąż potrafią utrzymać wierne grono widzów. Największą bolączką są jednak programy satyryczne.

Choć o polskich kabaretach krąży wiele opinii, to warto pamiętać, że to jeden z nich odpowiada za Ucho prezesa. Gdy jednak idzie o zorganizowaną telewizyjną satyrę, to w zasadzie każdy program niesie ze sobą ryzyko kompletnej klapy. Teraz karkołomnego zadania stworzenia programu rozrywkowego podjęła się Telewizja Polska.

La La Poland zadebiutuje na antenie TVP2 jeszcze w kwietniu.

Produkcja pokaże satyryczną wizję Polski jako światowego mocarstwa. Choć historia nigdy nie była dla niego łaskawa, to obywatele czują się powołani do tworzenia wielkich rzeczy i międzynarodowego przywództwa. W tej krainie nic nie jest takie, jakie się wydaje, a dojście do jakiegokolwiek porozumienia jest nie lada sztuką.

La La Poland ma się składać z krótkich filmów i skeczy. Od razu przychodzi więc na myśl SNL Polska, która opiera się niemal na identycznym formacie. Mam jednak pewne obawy co do poziomu tej produkcji. Mając w pamięci inną satyryczną serię TVP, jaką było koszmarne Studio YaYo. Nie nastawiam się zbyt optymistycznie do nowego tytułu.

Jedyną szansę można upatrywać w obsadzie.

REKLAMA

W La La Poland występować będą aktorzy teatralni oraz członkowie Kabaretu na Koniec Polski, w tym znani ze wspomnianego Ucha prezesa Paweł Koślik, Sebastian Stankiewicz czy Izabela Dąbrowska. Głosu lektorowi użyczy aktor Adam Ferency. Reżyserem jest Wawrzyniec Kostrzewski, mający na koncie kilka sztuk teatralnych.

La La Poland zadebiutuje w piątek 27 kwietnia o 22:20 na kanale TVP2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA