REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Lao Che - Woodstock 2008 [DVD]

Gospel - fantastyczna płyta Lao Che. Przełomowa, rzec by można. W bardzo oryginalny sposób porusza głównie tematy religijne. Nie czyni to jednak w sposób nachalny, nie odrzuca więc takiego potencjalnego słuchacza, któremu księża i zagadnienia poboczne kojarzą się jedynie z wyciąganiem od ludzi pieniędzy.

11.03.2010
23:47
Rozrywka Blog
REKLAMA

Stworzenie tak niesamowitego materiału nie mogło się zakończyć inaczej, jak tylko występem na Woodstocku. Wcześniej zespół pojawił się na tym festiwalu dwukrotnie. Został nagrodzony Złotym Bączkiem (nagroda publiczności Przystanku Woodstock) po odegraniu repertuaru głównie z niesamowicie głębokiego "Powstania Warszawskiego". Ta kwitnąca popularność po prostu nie mogła zniknąć bez echa na rynku wydawniczym. Firma Złoty Melon (zajmująca się wyłącznie dystrybucją materiałów z wspomnianej już imprezy) postanowiła zarejestrowany materiał ze Spiętym i resztą z roku 2008 upakować na jednym krążku, wzbogacić masą dodatków i wypuścić na rynek. Bardzo trafna decyzja.

REKLAMA

Jak można wywnioskować, niezwykle wartościowe wydanie DVD to głównie ten jeden koncert, z ostatniego Woodstocku. Co więksi fani zapewne nagrywali go już w trakcie trwania imprezy, bo cały festiwal był transmitowany w "Owsiak TV". Mimo wszystko, nawet ci powinni zainteresować się krążkiem. Poza "głównym daniem" zawarte są na nim także fragmenty występów z poprzednich "Uctoków" z Lao Che - czyli z lat 2005 i 2006. Jakby tego było mało, dostajemy aż siedem videoclipów, głównie z utworami z płyty "Gusła", ale też z tymi z "Powstania". Wielką gratką dla fanów będą wywiady, które rejestrowane były wraz z ekipą po Woodstockowych występach. Zauważalne jest, że zespół jest w nich dobitnie szczery i prawdziwy - nie mówi tego, co chcieliby usłyszeć ludzie, tylko to co oni sami myślą - nawet, jeśli czasem poślą delikatnego kuksańca słuchaczom mówiąc w tonie "Wy chyba nas nie zrozumieliście...".

Jednym z głównych atutów jest forma wydania. Pudełko to tylko większa forma digipacka, ale dzięki temu cena jest naprawdę niewielka, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość zawartych na niej materiałów. Bez wątpienia Lao Che to jeden z dominujących obecnie zespołów w polskiej muzyce rockowej ostatnich lat, a Gospel to arcydzieło, z którym powinien zapoznać się każdy. Jakiś czas temu zachwycałem się wydaniem DVD "Powstanie Warszawskie" ze względu na głębię doznań, które można odczuć przy jego odtwarzaniu. Teraz mogę raz po raz wpatrywać się w nagrania na płycie "Woodstock 2008", bo tu po prostu czuć ogromną moc i energię. Denat, Dimon, Krojc, Rysiek, Spięty, Trocki i Wieża włożyli w ten koncert wielki wysiłek, a Jurek Owsiak porządnie to wszystko wyreżyserował. Chwała im za to, a Wy powinniście jak najszybciej udać się do sklepu, jeśli odpowiada Wam muzyka serwowana przez Lao Che.

Zawartość płyty:

Przystanek Woodstock 2008:

1. Bóg Zapłać

2. Czarne Kowboje

3. Godzina W

4. Groźba

5. Drogi Panie

6. Zbawiciel Diesel

7. Did Lirnik

8. Stare Miasto

9. Przebicie do śródmieścia

10. Chłopacy

11. Hydropiekłowstąpienie

12. Barykada

13. Do Syna Józefa Cieślaka

14. Hiszpan

15. Klucznik

Dodatki:

1. Videoclipy

- Czerniaków

- Koniec

- Mars

- Did Lirnik

- Astrolog

- Kniaź

- Jestem Słowianinem

2. Wywiad z muzą

REKLAMA

3. Lao Che - Fragmenty koncertów z Przystanku Woodstock 2005 i 2006

4. Zwiastuny OTV

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA