REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Scenariusz pilota serialu Wiedźmin już gotowy. Scenarzystka potwierdziła właśnie wizytę w Polsce

Scenarzystka i showrunnerka serialu Wiedźmin wie, jak rozpalać wyobraźnię fanów. Lauren S. Hissrich oznajmiła, że scenariusz pierwszego odcinka jest już gotowy. Z jej wypowiedzi na Twitterze i komentarzy pod nią można wyłuskać wiele innych ciekawostek. W dodatku niedługo pojawi się w Polsce!

22.01.2018
21:52
wiedźmin netflix serial scenariusz Lauren S. Hissrich
REKLAMA
REKLAMA

Netflix wziął się za Wiedźmina, a nad produkcją będzie pracował Tomasz Bagiński. Projekt jest jeszcze w powijakach, ale już w zeszłym roku poznaliśmy nazwisko osoby, która przeniesie historię Geralta z Rivii na ekrany. Scenarzystką i showrunnerką została Lauren S. Hissrich, która jest bardzo aktywna na Twitterze.

Pod koniec minionego roku Hissrich wrzuciła na swoje konto zdjęcie przeczytanych już książek z sagi oraz mapę świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, na której zaznaczała interesujące ją lokacje. Zdawała relacje z postępujących prac, aż wreszcie ogłosiła, że pierwszy ważny etap ma już za sobą.

Scenariusz do pilota Wiedźmina jest już napisany.

Na profilu Lauren S. Hissrich pojawiła się wymowna grafika, na której widać sylwetkę postaci na koniu, którym jest Płotka. Pod nią znalazł się krótki napis, który mówi wszystko: cięcie, koniec pilota. Scenarzystka zakończyła prace nad odcinkiem rozpoczynającym serial i wdała się w dyskusję z fanami.

Szalenie podoba mi się, że twórczyni serialowego Wiedźmina jest obecna w sieci. Hissrich odpowiada mniej lub bardziej wymijająco na pytania, odnosi się do sugestii, dziękuje za głosy wsparcia i stara się uspokoić osoby sceptycznie nastawione do powstającej produkcji.

Showrunnerka utrzymuje też, że pracuje swoim tempem.

Na pytanie, czy nikt jej nie popędza, Hissrish odpowiada, że „wszyscy zaangażowani w proces cenią jakość nad szybkość”. To dobry omen, ale pamiętajmy też, że trudno by twórca dzieła powiedział na temat swojej pracy coś innego.

Bardziej od zapewnień, że serial będzie świetny - na co gorąco liczę - interesują mnie konkrety. Tych za wiele nie ma, ale z samych wypowiedzi i tego, co znalazło się pomiędzy wierszami, można sporo wyłuskać.

Jak się skończy serial Wiedźmin?

Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, jak się zacznie, ale wobec scenarzystki padło pytanie o to, czy przystępując do pracy, miała już wizję końca tej historii. Odpowiedziała, że generalnie tak, ale odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona.

Autorka scenariusza wyjaśniła, że przed przystąpieniem do pracy układa sobie w głowie, jak skończy się epizod, sezon i cały serial. Nie wszystkie pomysły w praktyce okazują się dobre i jako scenarzystka musi umieć modyfikować wizję w locie.

Wiemy też już, które opowiadania o Wiedźminie scenarzystce spodobały się najbardziej.

Lauren S. Hissrich odpowiedziała na to pytanie na chwilę przed udostępnieniem grafiki z fragmentem ostatniej strony scenariusza. Z obu zbiorów napisanych Sapkowskiego wskazała jako jedno z ulubionych Kwestię ceny. Dodała, że jest zafascynowana tym, że geneza Ciri została opisana w 1993 roku, czyli rok po pojawieniu się w Mieczu Przeznaczenia.

Wspomniała też Ostatnie Życzenie, bo podoba jej się koncept związku Geralta opartego o uczucia i magię jednocześnie. Jako trzecie wymieniła Wiedźmina, Mniejsze zło i Coś więcej. Nie zdziwię się, jeśli serialowa adaptacja Wiedźmina od Netfliksa opierała się w pierwszym sezonie w dużej mierze właśnie na tych opowiadaniach.

Jaki kolor oczu ma Geralt?

Pod postem oznajmiającym koniec prac nad pierwszą wersją scenariusza rozpoczęła się m.in. dyskusja na temat koloru oczu Geralta: czy będą ciemne, jak w książkach, żółte jak w grach, czy też może zielone, jak u Żebrowskiego.

Hissrich nie dała na to jednoznacznej odpowiedzi. Niewykluczone, że nie będzie miała na to nawet wpływu. Odniosła się jednak wypowiedzi jednego z fanów. Stwierdził, że jakie by nie były, takie zaakceptuje, co scenarzystka nazwała „muzyką na jej uszu”.

Kiedy serial Wiedźmin od Netfliksa trafi na ekrany?

Patrząc na tempo prac trudno mi uwierzyć, że Geralt zawita do największego serwisu VOD świata w tym roku. Scenariusz odcinka został ukończony, ale to nie oznacza końca prac. Jak przyznaje Lauren S. Hissrich, czeka ją teraz multum pracy przy przepisywaniu i edytowaniu stworzonego tekstu.

Pamiętajmy, że Wiedźmin od Netfliksa jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Nie wiemy jeszcze nawet, kto wcieli się w tytułowego bohatera. Typów jest całe mnóstwo, a pod wpisem o ukończeniu scenariusza został do tablicy wywołany Zach McGowan, który wyraził chęć wcielenia się w Geralta.

Zach McGowan jako Geralt?

Aktor, który występował w Black Sails, Shamless, The 100, Damnation i Agentach T.A.R.C.Z.Y zareagował na wspomnienie go w wątku przez fana. Umieścił w dodatku pod wpisem Lauren S. Hissrich ze swojego zweryfikowanego konta przeróbkę grafiki, na której Geralt nosi jego twarz.

Niewykluczone, że ta konwersacja to nie beztroska wymiana zdań dwóch osób z branży, tylko początek kampanii marketingowej serialu. Oficjalny profil Netfliksa, podobnie jak Zach McGowan, wchodził ostatnio w interakcje na Twitterze ze scenarzystką Wiedźmina. Jak na razie jednak piłka ciągle jest w grze.

REKLAMA

Z ostatniej chwili: Lauren S. Hissrich wybiera się do Polski.

Dosłownie kilka minut temu showrunnerka w kolejnej z odpowiedzi na pytania fanów oznajmiła, że planuje przyjechać do naszego kraju. Ciekawe, czy w planie ma spotkanie z Andrzejem Sapkowskim, który ostatnio stwierdził, że w prace przy serialu - mimo wcześniejszych doniesień -  nie jest zaangażowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA