REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Muzyka

Lea Michele – gwiazda serialu Glee wydaje debiutancki album

Oto jak serial telewizyjny staje się przepustką do wielowymiarowej kariery. Lea Michele – gwiazda hitowego serialu Glee wyda swój debiutancki album nazwany „Louder”.

02.01.2014
18:26
Lea Michele – gwiazda serialu Glee wydaje debiutancki album
REKLAMA

Serial „Glee”, który na amerykańskiej antenie FOX TV pojawił się w maju 2009 roku stał się hitem niemalże z miejsca. Oglądalność dobijała do 10 milionów telewidzów, serial dwukrotnie nagrodzono Złotym Globem, kilkanaście razy nominowany był do nagród Emmy, a większość aktorów z miejsca stała się wielkimi gwiazdami. Wśród nich jest 27-letnia obecnie Lea Michele, która w serialu gra rolę Rachel Berry.

REKLAMA

Z racji tego że „Glee” jest serialem musicalowym i opowiada o chórze licealistów, po pięciu sezonach każdy z aktorów może pochwalić się już całkiem niezłym dorobkiem muzycznym. W każdym odcinku słyszymy kilka różnych utworów, wokół których czasem kręci się fabuła całego odcinka. Z serialu wydano już piętnaście soundtracków i jeszcze więcej różnych EP i kompilacji.

REKLAMA
lea michele louder album cover

Po pięciu latach śpiewania coverów Lea Michele postanowiła robić karierę własną muzyką. 3 marca ukaże się jej debiutancki album „Louder” (w Niemczech ukaże się już 28 lutego). Znajdą się na nim wyłącznie premierowe utwory wokalistki, nad którymi pracowali m.in. Stargate (twórcy hitów Beyonce, Rihanny, Chrisa Browna i J.Lo), Sia, Chantal Kreviazuk (autorka utworów Avril Lavigne i Kelly Clarkson),Christina Perri, a także sama Lea. Poznaliśmy już dwa single z albumu młodej gwiazdy - "Cannonball" oraz "Battlefield". Słychać w nich spory potencjał wokalny gwiazdy Glee. Album "Louder" jest dostępny w pre-orderze na iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA