REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pozostawieni są wreszcie gotowi odejść. Serial The Leftovers wrócił z 3 sezonem

HBO rozpoczęło emisję trzeciego i zarazem finałowego sezonu The Leftovers. Tytułowi Pozostawieni żegnają się z widzami, ale zanim to się stanie czeka nas ostra jazda bez trzymanki. Oliwy do ognia dolano, ustalając datę premiery na Poniedziałek Wielkanocny.

18.04.2017
21:17
The Leftovers - Pozostawieni - S03E01 - HBO
REKLAMA
REKLAMA

The Leftovers budzi we mnie strasznie mieszane uczucia. Oglądając poprzednie sezony przecierałem oczy ze zdumienia widząc w jakie dziwne rejony zaprowadziła nas wyobraźnia scenarzystów. Paradoksalnie nie umiałem się oderwać od tej momentami niemożebnie nużącej produkcji.

The Leftovers - Pozostawieni - S03E01 - HBO class="wp-image-83748"

Otwarcie trzeciego sezonu serialu Pozostawieni to dowód na to, że w Miracle niewiele się zmieniło.

Leftovers to serial, który przypadł do gustu relatywnie niewielkiej grupie ludzi. Pierwszy sezon na podstawie książki o tym samym tytule bywał nudnawy, ale HBO i tak zdecydowało się na jego kontynuację i rozszerzenie tego dziwnego świata. Ta już stała na znacznie wyższym poziomie pod względem scenariusza i gry aktorskiej, a fabularnie poszła w zupełnie innym kierunku.

W drugiej serii pojawiło się znacznie więcej wątków paranormalnych. Serial zaczął się coraz śmielej ocierać o reinterpretację religii chrześcijańskiej w kontekście tragicznych październikowych wydarzeń. W trzecim sezonie widać jednak jak na dłoni, że wątek nagłego zniknięcia sporej części populacji ustąpi miejsca raczkującej sekcie.

The Leftovers - Pozostawieni - S03E01 - HBO class="wp-image-83743"

3 sezon Leftovers - The Book of Kevin.

Kevin jest bezsprzecznie głównym bohaterem The Leftovers, a po jego cudownym zmartwychwstaniu w poprzedniej serii stał się dla kilku mieszkańców Miracle drugim wcieleniem Syna Bożego. Chociaż nadal to psychiczny wrak człowieka, to musi zmierzyć się nową odpowiedzialnością.

W kontekście tego, kim stał się dla innych postaci Kevin data premiery 3 sezonu nie może być przypadkowa. Pierwszy odcinek finałowego sezonu zadebiutował w Poniedziałek Wielkanocny i opowiada o człowieku, który nieco wbrew sobie uznany zostaje za kolejne wcielenie Zbawiciela.

The Leftovers - Pozostawieni - S03E01 - HBO class="wp-image-83745"

Nie przeszkadza mu to w codziennej pracy.

The Book of Kevin bardzo leniwie wprowadza widzów w nowy sezon. Wiemy z zapowiedzi, że akcja niedługo przeniesie się do Australii, ale pierwszy odcinek pokazuje nam Miracle. Już na samym początku jesteśmy świadkami tego, co stało się po finale poprzedniej serii, ale akcja przenosi się do przodu w czasie - tym razem o trzy lata.

Kevin i Nora nadal próbują budować rodzinę w Miracle, ale w obrazku pojawiły się dodatkowe osoby. Jedną z nich jest była żona Kevina, Laurie, która opuściła stowarzyszenie nieodzywających się ludzi w białych strojach i związała się z sąsiadem byłego męża. Obie pary żyją jednak blisko siebie pomimo łączących je zagmatwanych relacji.

The Leftovers - Pozostawieni - S03E01 - HBO class="wp-image-83744"

Dzieci Kevina zepchnięte zostały jednak na drugi plan.

To Kevin Garvey jest głównym bohaterem tej serii, a jego dzieci odpłynęły w innym kierunku. Pozostawieni w trzecim sezonie skupiają się na swoim nowym Mesjaszu oraz jego najbliższych: partnerce, byłej żonie i niezmiernie ważnym teraz szwagrze. Matt, czyli brat Nory, jest duchownym a zarazem największym orędownikiem teorii przedstawiających Kevina jako kogoś wyjątkowego.

REKLAMA

The Book of Kevin bardzo zgrabnie zmienia optykę patrzenia na znane już postaci i wskazuje na to, w jakim kierunku podążą Pozostawieni w trzecim sezonie. Zapowiada się na to, że serial pokaże nam znacznie więcej wręcz mistycznych scen i jeszcze bardziej odpłynie od przyziemności. Scenarzyści zadają bardzo dużo pytań na temat tego czym jest wiara i co pcha ludzi by zawierzali bezgranicznie jakiejś idei.

Jedno jednak się nie zmieniło: The Leftovers nie daje żadnych definitywnych odpowiedzi i to widz musi sobie to wszystko poukładać w głowie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA