REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Twórcy serii Legendy Polskie powracają... z teledyskiem

Ekipa odpowiedzialna za Legendy Polskie powraca z nowym projektem. Tym razem nie jest to film krótkometrażowy, a teledysk do utworu "Cichosza".

06.06.2017
20:52
Wtem: nowy teledysk z cyklu Legendy Allegro
REKLAMA
REKLAMA

SMOK był pierwszym filmem z serii Legendy Polskie i od razu przykuł uwagę widzów oraz krytyków. Platige Image razem z Tomaszem Bagińskim i przy współpracy z Allegro stworzyli jedną z najbardziej niesztampowych serii reklamowych, jakie widziałem. Polskie baśnie i legendy przeniesione do współczesnego świata okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zwieńczeniem SMOK-a był utwór „Cichosza”, który mogliśmy usłyszeć na napisach końcowych. Była to aranżacja utworu Grzegorza Turnaua w wykonaniu Marcina Macuka i Krzysztofa Zalewskiego. Utwór bardzo przypadł mi do gustu, ale niestety początkowo nie był nigdzie dostępny. Była to aranżacja stworzona specjalnie na potrzeby Legend Polskich.

Teraz, dwa lata później, muzyka z Legend Polskich jest już dostępna w serwisach streamingowych, a właśnie zadebiutował teledysk do wspomnianego utworu „Cichosza”.

Oto Cichosza - Cover, czyli teledysk do Legend Polskich.

Klip jest osadzony w klimacie serii Legendy Polskie. Znajdziemy w nim bohaterów filmów, w tym Rzepichę graną przez Michalinę Olszańską i Borutę granego przez Tomasza Drabka. Rzepichę mogliśmy zobaczyć wcześniej w filmie Operacji Bazyliszek, a Boruta był bohaterem Twardowsky’ego 2.0 i Jagi. W nowym klipie wystąpili też Karolina Gilon, Marcin Płodziszewski i Piotr Lipko.

REKLAMA

Scneraiusz i reżyseria to zasługa Tomka Suwalskiego, a autorem zdjęć jest Jacek Drofiak. Obraz prezentuje się naprawdę ładnie i efektownie, zwłaszcza w kluczowej scenie pościgu.

Jeśli podoba ci się charakterystyczny styl soundtracków do Legend Polskich, wszystkie utwory możesz przesłuchać w Tidalu, Spotify i Apple Music. Do tego Allegro uruchomiło stronę z dodatkami, z której można pobrać wszystkie kawałki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA