REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Siostrzyczki od mokrej roboty. Cztery zbrodnie na cztery pory roku

"Cztery zbrodnie na cztery pory roku" to zbiór czterech kryminalnych opowiadań wydanych pod patronatem Zbrodniczych Siostrzyczek, czyli grupy pisarskiej, założonej przez trzy autorki: Martę Guzowską, Agnieszkę Krawczyk i Adriannę Michalewską. To właśnie Guzowska i Krawczyk są odpowiedzialne za jedną z nowości w e-księgarni Legimi.

20.02.2014
16:48
Tylko w Legimi: Cztery zbrodnie na cztery pory roku. Recenzja
REKLAMA
cztery zbrodnie na cztery pory roku
REKLAMA

"Cztery zbrodnie na cztery pory roku" zawierają krótkie i dowcipne historie, których głównym bohaterem jest zbrodnia. Każde opowiadanie dotyczy innych bohaterów i innej pory roku. Mamy wiosnę i tajemnicę skrywaną przez 60 lat, lato w rękawiczkach i natrętnego szefa, który sam prosi się o karę, wyjazd integracyjny podczas jesiennej aury i zimę, którą ktoś postanowił sprowokować, występując w samej bieliźnie. Agnieszka Krawczyk i Marta Guzowska na zmianę raczą czytelnika lekką treścią i zabójstwem, które z gracją potrafi uchodzić za nieszczęśliwy wypadek.

REKLAMA

Cztery opowiadania prezentują zdarzenia dość nierzeczywiste i czasem absurdalne, przypominające nieco fabuły powieści Joanny Chmielewskiej. Najciekawsze opowiadania to "Kwestia czasu" Marty Guzowskiej i "Wyjazd integracyjny" Agnieszki Krawczyk. "Kwestia czasu" jest zabawnym monologiem młodej dziewczyny, która narzeka na swoją pracę. Kobieta na jednym wdechu żali się na to, że musi pracować jako sprzątaczka, choć zapewnia, że stworzona została do wyższych celów oraz relacjonuje okropne zachowanie swojego szefa-erotomana. Jej złośliwość i żal sprawiają, że dopuszcza się ona... kradzieży WD-40. To niewinne złodziejstwo będzie kogoś kosztowało głowę. Z kolei "Wyjazd integracyjny" to historia grupy pracowników, którzy spędzają jedną noc w niezbyt przyjemnym i nieco zapuszczonym hotelu. Po nocnej zabawie nad ranem jeden z gości znajduje ciało swojej koleżanki, pływające w basenie. Czy był to nieszczęśliwy wypadek, a może pracownica zalazła komuś za skórę?

"Cztery zbrodnie na cztery pory roku" to przyjemna rozrywka na jeden wieczór. Cały e-book (tylko w takim formacie książka została wydana) zawiera 92 strony, które możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie - 4,99 zł. Jeżeli macie wolnych kilka chwil i chcecie poczytać coś niezobowiązującego, acz lepszego niż "Detektyw", którego mimo wszystko bardzo lubię, sięgnijcie po wspólny zbiór opowiadań Zbrodniczych Siostrzyczek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA