REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Ebooki na abonament, czytnik za złotówkę. Można już korzystać z jedynej takiej oferty w Polsce

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że rynek książki będzie przejmował praktyki charakterystyczne dla telekomów, postukałbym się palcem w czoło. Dzisiaj sam zastanawiam się nad wypróbowaniem jedynej w swoim rodzaju oferty, która właśnie ruszyła na Legimi.

05.08.2015
16:06
Ebooki na abonament, czytnik za złotówkę - oferta Legimi
REKLAMA
REKLAMA

„Książki na abonament” dziwią dzisiaj mało którego internautę i czytelnika ebooków. Legimi jest znane ze swojego modelu biznesowego, w którym oferuje czytelnikom dostęp do bazy ebooków w zamian za regularną subskrypcję. System oparty na liczeniu stron pozwala przeczytać jedną książkę miesięcznie za 7 złotych, dwie książki za 20 złotych, trzy książki za 25 złotych i w końcu nielimitowaną liczbę książek za złotych 33.

Powyższa, stosowana od dłuższego czasu oferta Legimi została znacząco rozbudowana. Co powiecie na czytnik za złotówkę?

Na pewno wielu z was posiada długoterminowe umowy podpisane z popularnymi, działającymi na terenie Polski telekomami. Telefoniczni liderzy oferują nie tylko pakiet usług, ale również telefony, smartfony, tablety czy nawet konsole do gier, które można nabyć łącznie z ofertą abonamentową. Takie połączenie sprawia, że za dany sprzęt wnosimy znacznie mniejszą opłatę jednorazową, co telekom „nadrabia” długą umową i regularnymi wpłatami na swoje konto.

legimi 2

Podobnie jest z ofertą Legimi. Różnica polega na tym, że smartfona zastępuje czytnik ebooków, natomiast jego cena zawsze wynosi złotówkę, przy rozpoczęciu umowy na 24 miesiące. Przez cały ten okres mamy nielimitowany dostęp do ebooków. Nie tylko na otrzymanym czytniku, ale również na trzech innych urządzeniach.

Gdzie jest haczyk? Przede wszystkim, aby otrzymać czytnik za złotówkę, należy skorzystać z umowy na 24 miesiące. To długo. Po drugie, koszt takiego abonamentu wynosi 45 złotych miesięcznie. Jeżeli walczysz z tym, aby w ciągu 30 dni przeczytać chociaż jednego ebooka, oferowane przez Legimi rozwiązanie będzie dla ciebie po prostu nieopłacalne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać umowę na krótszy czas, lecz wtedy dołączany do pakietu usług czytnik ebooków przestaje kosztować złotówkę. Jego cena rośnie proporcjonalnie do malejącej liczby miesięcy, w czasie których będziemy opłacać subskrypcję.

Trzeba również dodać, ze w nielimitowanej grupie ebooków do przeczytania nie znajdują się wszystkie pozycje, które możemy zakupić na cyfrowym rynku. Zazwyczaj jest tak, że bestsellery oraz nowe tytuły trafiają do abonentowej grupy po pewnym czasie obecności na internetowych witrynach.

Oferta Legimi skierowana jest do osób, które lubią, muszą i chcą czytać. Z tej perspektywy czytnik za złotówkę wydaje się być niezwykle ciekawym rozwiązaniem.

Tym najcięższym progiem wejścia w świat ebooków najczęściej jest właśnie czytnik. Urządzenie do czytania nie należy do najtańszych. Zwłaszcza, kiedy myślimy o narzędziu posiadającym specjalne podświetlanie, a także system operacyjny pozwalający na instalację aplikacji firm trzecich. Właśnie takim czytnikiem jest działający w oparciu o Androida InkBOOK dystrybuowany przez Legimi. Jego pełną specyfikację możecie znaleźć w tym miejscu.

legimi 3
REKLAMA

Eliminując uciążliwy próg wejścia, oferta Legimi może być bardzo ciekawą propozycją dla „tradycyjnych” moli książkowych. Osób, które na co dzień czytają wiele i nie wyobrażają sobie życia bez dobrej książki, która zawsze znajduje się w plecaku, torebce czy pod poduszką. Dla takich czytelników wydatek 45 złotych miesięcznie zawsze będzie się zwracał. Z kolei możliwość pobierania ebooków na trzy pozostałe urządzenia sprawi, że koszt abonamentu może zostać rozłożony na innych członków rodziny czy przyjaciół.

Jeżeli jesteście zainteresowani naprawdę oryginalną ofertą Legimi, koniecznie odwiedźcie tę witrynę. Znajdziecie tutaj dokładny cennik, opis czytnika oraz wytłumaczenie, na jakich zasadach działa jedyna taka w Polsce oferta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA