REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Legimi: Książkowy Asasyn 20% taniej

Seria Assassin’s Creed funkcjonuje jako znakomicie prosperująca marka, która doczekała się wspomagających adaptacji w postaci komiksów, filmu (w produkcji) czy w końcu prozy. Ta ostatnia,  autorstwa Olivera Bowdena do nabycia w przecenie (do 21 lutego) w ofercie Legimi.

20.02.2013
21:00
REKLAMA
REKLAMA

Promocja obejmuje wszystkie dotychczasowe (cztery) publikacje, które ukazywały się wraz z premierami kolejnych części wirtualnych przygód Desmonda Milesa. Są to więc Tajemna krucjata, Renesans, Bractwo i Objawienia i odpowiadają one odsłonom: pierwszej w realiach średniowiecznych krucjat, drugiej osadzonej w epoce Vinciego i Machiavellego, następnej w dogorywającym Rzymie i świetności rodu Borgiów oraz ostatniej, mającej miejsce w Konstantynopolu.

REKLAMA

Jakiekolwiek adaptacje, niezależnie od przyswajanego medium to zawsze nieodłączne, słowne potyczki wyznawców, łyżki dziegciu od krytyków i „okazjonalnie” spełnione oczekiwania. Książkowe odsłony perypetii mistrza skrytobójców są w zasadzie rzemieślniczym odtworzeniem wydarzeń znanych z oryginalnej serii. Nowe wątki są szczątkowe i nie urozmaicają w znaczący sposób historii, tym bardziej ciężko o jakiekolwiek smaczki, które mogły umknąć przy ogrywaniu tytułów. Tym samym powstaje problem prozaicznej natury – do kogo adresowana jest twórczość Bowdena?

Z pewnością będą to ortodoksyjni kolekcjonerzy, jak i mniej zapalczywi fani, którzy potrzebują lekkiego odświeżenia w kwestii fabularnych meandrów serii. Książki stanowią doskonałą metodę na stosunkowy szybki „research”, zwłaszcza przy próbie osiągnięcia tego samego efektu za pomocą oryginału. Dla osób całkowicie niezaznajomionych z uniwersum Ubisoftu, sięganie po papierowy odpowiednik wydaje się całkowicie bezsensowne. Reguła obowiązująca zresztą przy jakimkolwiek dylemacie w kwestii pierwszeństwa „oryginał versus adaptacja”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA