REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znamy sceny Lei Organy ze Star Wars: Episode VIII oraz Star Wars: Episode IX!

10 stycznia 2016 odbędzie się spotkanie najważniejszych osobistości z LucasFilmu. Na nim zapadnie decyzja dotycząca obecności Lei Organy w filmach Star Wars: Episode VIII oraz Star Wars: Episode IX.

06.01.2017
10:51
Znamy sceny Lei Organy ze Star Wars: Episode VIII i Episode IX!
REKLAMA
REKLAMA

W LucasFilmie nie mają łatwego orzecha do zgryzienia. Sceny z Carrie Fisher na potrzeby Star Wars: Episode VIII zostały nakręcone przed śmiercią aktorki. Niestety, pod znakiem zapytania staje całe Star Wars: Episode IX. Problem jest o tyle wielki, że generał Leia miała odgrywać bardzo ważną rolę w zakończeniu nowej trylogii.

Podczas styczniowej narady Colin Trevorrow oraz Kathleen Kennedy zadecydują o podjętym wariancie. Podstawowe opcje są dwie. Pierwsza zakłada przepisanie scenariusza dla Episode IX oraz edycja materiału z Episode VIII tak, aby zminimalizować rolę generał Organy.

Drugie rozwiązanie jest znacznie ciekawsze, ale również bardziej kontrowersyjne.

Alternatywną możliwością jest przywrócenie Lei do życia za pomocą komputerowych technologii. Dokładnie tak samo, jak w Łotrze Jeden powrócił wielki moff Tarkin, chociaż odgrywający do aktor nie żyje od 22 lat. Księżniczka Leia w komputerowej wersji również pojawia się w Łotrze Jeden.

leia star wars the force awakens przebudzenie mocy
LucasFilm do spółki z Industrial Lights and Magic ma wszelkie narzędzia potrzebne do tego, aby generał Organa pojawiła się w Star Wars: Episode XI. Problemem nie jest technologia, ale etyka. Decyzyjne osoby odpowiadające za kosmiczną sagę boją się, że tak szybkie tworzenie komputerowego odpowiednika Fisher, tak krótko po jej odejściu, może zostać negatywnie odebrane przez fanów.

Dzięki zamieszaniu w LucasFilmie The Hollywood Reporter dotarło do informacji o scenach z Leią.

THR to poczytne medium, które posiada wiele źródeł powiązanych z branżą filmową. Nie mam żadnego powodu, aby nie wierzyć w doniesienia, które redakcja The Hollywood Reportera opisuje jako pewniki, powołując się na zaufane osoby związane z procesem produkcji.

Gotowi? No to zaczynamy. Kluczowy wątek Lei w Star Wars: Episode VIII ma się opierać na jej ponownym zjednoczeniu z Lukiem Skywalkerem. Po latach rozłąki, rodzeństwo nareszcie się spotyka. Nie wiadomo jednak, w jakich okolicznościach. Czy to Leia odwiedza brata na tajemniczej planecie? Może to Luke opuszcza swoją samotnię, razem z Rey wplątując się w sam środek konfliktu?

REKLAMA

Star Wars- Bloodline 2Generał Organa miała jeszcze ważniejszą rolę do odegrania w Star Wars: Episode IX. Tam przywódczyni Ruchu Oporu konfrontuje się z Kylo Renem - własnym synem, który zamordował Hana Solo. Chociaż nieznane są skutki tego spotkania, jego przebieg miał mieć kluczowe znaczenie dla całego dziewiątego epizodu. „Miał” to słowo-klucz, ponieważ LucasFilm nie może teraz nagrać opisywanego wątku.

Jestem bardzo ciekaw, jak reżyser i scenarzysta Star Wars: Episode IX poradzi sobie z odejściem Carrie Fisher. Chociaż wariant ze zminimalizowaniem jej roli wydaje się bezpieczniejszy, naprawdę nie miałbym nic przeciwko komputerowej animacji udającej zmarłą aktorkę. Wszystko w imię dobrej historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA