REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zmarł Lemmy Kilmister, frontman zespołu Motörhead

Wczoraj, 28 grudnia, po krótkiej walce ze złośliwym nowotworem, zmarł lider brytyjskiego zespołu Motörhead,  Ian "Lemmy" Kilmister. Muzyk miał 70 lat. 

29.12.2015
10:00
Zmarł Lemmy Kilmister, frontman zespołu Motörhead
REKLAMA
REKLAMA

O śmierci Lemmy'ego jako pierwsze poinformował Eddie Trunk, dziennikarz muzyczny z nowojorskiego radia WAXQ. Krótko potem te przygnębiające wieści zostały potwierdzone przez bliskich przyjaciół muzyka, Sharon i Ozzy'ego Osbourne'ów, oraz przez członków Motörhead za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zespołu.

lemmy motorhead
REKLAMA

Możemy tam przeczytać, że Lemmy zmarł po krótkiej walce z wyjątkowo agresywnym rakiem. O nowotworze dowiedział się dwa dni przed śmiercią. Wcześniej zmagał się też z chorobą sercową oraz cukrzycą. Problemy zdrowotne dokuczały mu już od dawna, lider Motörhead często poruszał się o lasce, mimo tego zapowiadał, że zamierza występować tak długo, jak długo będzie w stanie zrobić choćby kilka kroków na scenie.

Ian "Lemmy" Kilmister urodził się 24 grudnia 1945 roku w Stoke-on-Trent w Wielkiej Brytanii. Zmarł 28 grudnia w Los Angeles, mając 70 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA