REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Lena Dunham i Mandy Patinkin przyjadą do Polski kręcić nowy film

Jeśli oczywiście sytuacja pandemiczna się unormuje, możemy liczyć na to, że w przyszłym roku wystartują zdjęcia do filmu „Iron Box”, w którym główne role zagrają Lena Dunham i Mandy Patinkin.

31.01.2021
12:36
Lena Dunham w serialu Dziewczyny
REKLAMA
REKLAMA

Znana z serialu „DziewczynyLena Dunham wcieli się w młodą businesswoman z Nowego Jorku, która wraz z ojcem, granym przez gwiazdę „Homeland” Mandy’ego Patinkina, przyjeżdża do Polski w 1990 roku, niedługo po zakończeniu Zimnej Wojny. Dla kobiety podróż ta ma być poszukiwaniem jej korzeni, a z kolei dla jej ojca będzie to konfrontacja z przeszłością, gdyż przeżył on za młodu Holokaust.

Sednem filmu jest relacja między ojcem i córką. Oprócz wszystkich problemów na linii rodzic-dziecko mamy tu jeszcze jeden konflikt: ojciec, który przetrwał Holokaust w Polsce, nie potrafi o tym opowiedzieć - tłumaczy producent filmu Fabian Gasmia.

Film wyreżyseruje Julia von Heinz. Jej najnowszy film, „Und morgen die ganze Welt” jest niemieckim kandydatem do Oscara 2021.

REKLAMA

Najpierw obejrzałem jej film „Und morgen die ganze Welt” i z miejsca wiedziałem, że jestem w rękach prawdziwego filmowca. Opowiada niezwykłe historie w każdym kadrze, a kreacje aktorskie są tak prawdziwe jak tylko można sobie to wymarzyć - mówi o reżyserce Mandy Patinkin.

Film Julii wywarł na mnie wielkie wrażenie ze względu na swój radykalizm, ale też ogromną ilość empatii. Jestem pewna tego, że chcę iść tam, gdzie ona mnie zabierze, a fakt, że planuje zabrać mnie w jeszcze głębszą eksplorację tego co znaczy być Żydem/Żydówką i historie jakie ze sobą nosimy głęboko mnie poruszyły - dodała Lena Dunham.

Zdjęcia do filmu „Iron Box” mają rozpocząć się w 2022 roku. Film ma być kręcony m.in. w Polsce. Premiera filmu zapewne w okolicach przyszłorocznego sezonu oscarowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA