REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese połączą siły przy kolejnym filmie

Leonardo DiCaprio nareszcie może odetchnąć z ulgą. Ekranizacja powieści "The Devil in the White City", do której prawa nabył kilka lat temu, w końcu otrzymała zielone światło. Aktor po raz kolejny będzie miał możliwość współpracy z Martinem Scorsese.

11.08.2015
10:16
Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese połączą siły przy kolejnym filmie
REKLAMA
REKLAMA

"The Devil in the White City" to najbardziej znana powieść autorstwa Erika Larsona, amerykańskiego pisarza i dziennikarza. Opublikowana w 2003 roku, doczekała się szeregu nagród i wyróżnień, takich jak choćby Edgar Award czy tytuł najlepszej książki roku, przyznawany przez gazetę San Francisco Chronicle. Opowiada ona opartą na faktach historię dziewiętnastowiecznego seryjnego mordercy, Henry'ego H. Holmesa. Holmes prowadził hotel, pełen rozmaitych tajemnych przejść i sal tortur, w których przetrzymywał i mordował swoich gości. Przypisuje mu się dokonanie około stu zabójstw, choć sam przyznał się jedynie do 27.

W rolę Holmesa, uznawanego za pierwszego seryjnego mordercę w historii USA, wcieli się Leonardo DiCaprio. Z kolei reżyserem przedsięwzięcia będzie Martin Scorsese. Obaj artyści współpracowali ze sobą już pięciokrotnie - ostatnio przy okazji "Wilka z Wall Street", a wcześniej przy "Aviatorze", "Gangach Nowego Jorku", "Wyspie tajemnic" i "Infiltracji". Wszystkie te widowiska były dziełami bardzo udanymi i tego samego powinniśmy spodziewać się po "The Devil in the White City". Tym bardziej, że za napisanie scenariusza na podstawie powieści Larsona odpowiedzialny jest Billy Ray, który ma na koncie między innymi "Kapitana Phillipsa" oraz "Stan gry".

REKLAMA
Wilk z wall street

Czy najmroczniejsza rola w karierze Leonardo DiCaprio przyniesie mu wymarzonego Oscara? Od wielu lat aktor udowadnia, że zasługuje na tę nagrodę jak mało kto i być może nareszcie przypadnie mu ona w udziale. Osobiście, szczerzę mu tego życzę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA