REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Lidl wygrał walkę na SMS-y, ale to nie koniec wojny. Sklep wycofuje swoje pączki

Dyskontowa wojna trwa. Tym razem głośno jest nie o Biedronce i rozsyłanych przez sklep SMS-ach z promocjami, a o Lidlu. Kiedy wydawało się, że market wyszedł z twarzą z zabawnej sytuacji, dostarczając przy tym sporą dawkę memów, Lidl znalazł się w ogniu krytyki. Poszło o pączki, a konkretnie - o ich skład.

08.02.2024
8:53
paczki z lidla wycofane laktoza weganskie
REKLAMA

Artykuł został zaktualizowany o nowe informacje.

REKLAMA

"W poniedziałek 5.02 w Biedronce masło extra Mleczna Dolina 200 g 2,95 zł/szt. (przy zak. 3 szt., z MB, limit 6 szt.), a w Lidlu 16% drożej niż w Biedronce, masło Pilos 200 g 3,45 zł/szt. z aplikacją przy zak. 3 szt." - za sprawą SMS-ów, które niespodziewanie otrzymali klienci Biedronki, od kilku dni w mediach aż huczy. Głównie ze śmiechu, bo próba wypromowania swoich produktów przez porównanie ich do artykułów spożywczych konkurencji stała się obiektem żartów, a memy rozchodzić się jak świeże bułeczki (wszędzie w tej samej cenie - za darmo).

Lidl podchwycił temat i odpowiedział Biedronce zarówno w mediach społecznościowych, jak i gazetce promocyjnej. I kiedy wydawałoby się, że market może już zbierać laury, niespodziewanie na 2 dni przed Tłustym Czwartkiem gruchnęła informacja, która doprowadziła do wycofania przez sklep swoich pączków. Wszystko przez błąd w składzie.

Lidl reklamował pączki jako wegańskie. W składzie była odzwierzęca laktoza

Kiedy w sieci zaczęły krążyć informacje o składzie pączków jagodowych, które miały być alternatywą dla wegan na Tłusty Czwartek, Lidl zareagował natychmiast. Gdy okazało się, że w składzie znajduje się odzwierzęca laktoza, sklep podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży słodkości. Twierdzi, że został wprowadzony przez dostawcę w błąd:

Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym. Bezpieczeństwo oraz zaufanie naszych klientów stanową dla nas najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan.

- napisano w oświadczeniu.

Pod wpisem pojawiło się już ponad 1 tys. komentarzy, w których internauci chwalą market za podjęcie tej decyzji. Czy Biedronka w odwecie wprowadzi do swojej oferty wegańskie pączki, by przyciągnąć klientów Lidla? Dowiemy się już jutro.

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy informację, że Lidl postanowił wycofać pączki o smaku jagodowym, jednak nie zmarnuje się ani jeden - sklep postanowił przekazać je podopiecznym "wybranych instytucji pożytku publicznego", a klienci niektórych marketów będą mogli częstować się nimi za darmo.

REKLAMA

Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna, działająca w oparciu o strategię CSR. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz kierując się wysokimi standardami dotyczącymi jakości oferowanych produktów, podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym.

Lidl wycofuje ze sprzedaży pączki jagodowe
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA