REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowa epoka w transmisji piłki nożnej. Liga Europy i Liga Konferencji Europy od nowego sezonu tylko na VOD

W przyszłym sezonie europejskie rozgrywki piłki nożnej przejdą dużą metamorfozę, która odbije się także na sposobie transmitowania meczów. Liga Europy UEFA nie będzie już należeć do stacji Polsat. Zamiast tego zmagania europejskich klubów będzie można oglądać wyłącznie za sprawą platformy Viaplay.

05.03.2021
12:21
Liga Europy i Liga Konferencji Europy od sezonu 2021/2022 tylko na VOD
REKLAMA
REKLAMA

Od sezonu 2021/2022 europejska piłka klubowa zostanie na powrót rozbita między trzy różniące się prestiżem rozgrywki: Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy. Nadal nie wiadomo, gdzie dokładnie zobaczymy zmagania takich klubów jak Manchester City, Bayern Monachium i Real Madryt. Prawa do pokazywania Ligi Mistrzów w ostatnich latach należały do Telewizji Polsat, ale walka o ich przedłużenie będzie zażarta i bardzo kosztowna.

Również dlatego, że po raz pierwszy na poważnie do rywalizacji o transmisje najbardziej prestiżowych meczów włączy się platforma VOD. Pierwszy krok w tę stronę został już wykonany. Firma Nordic Entertainment Group poinformowała właśnie w oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów, że wykupiła na wyłączność prawa do dwóch szczebli europejskich rozgrywek.

Liga Europy UEFA i Liga Konferencji Europy UEFA w latach 2021-2024 będą dostępne tylko i wyłącznie w serwisie Viaplay.

Działająca najmocniej w krajach skandynawskich platforma pokazała wcześniej swoje mocarstwowe ambicje poprzez wykupienie praw do transmitowania meczów niemieckiej Bundesligi. Obecny ruch jest jednak jeszcze ważniejszy, bo pokazuje, z jak szeroko zakrojoną akcją mamy do czynienia. Spotkania Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy będą pokazywane na wyłączność przez Viaplay w aż ośmiu krajach Europy północnej i wschodniej.

Serwis oferuje treści należące do czterech różnych kategorii: Viaplay Originals, licencjonowanych filmów i seriali, produkcji dla dzieci i wydarzeń sportowych transmitowanych na żywo. Jedną z jego tegorocznych serialowych nowości są „Pokonani” należący w naszym kraju do biblioteki stacji Canal+ i serwisu Canal+ online.

REKLAMA

Viaplay wystartuje w Polsce w sierpniu 2021 roku. Szczegóły oferty i cennika nie są na razie znane.

*Autorką zdjęcia głównego jest Ina Fassbender/AFP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA