REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Liga Niezwykłych Dżentelmenów" ponownie trafi do kin

Trzecie podejście wytwórnia 20th Century Fox do ekranizacji serii komiksów Alana Moora "Liga Niezwykłych Dżentelmenów". Oby tym razem okazało się udane.

27.05.2015
10:36
Liga Niezwykłych Dżentelmenów ponownie trafi do kin
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza ekranizacja "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów" wylądowała w kinach w 2003 roku. Większość recenzentów i widzów przyjęło ją raczej chłodno. W 2013 roku Fox postanowiło stworzyć serial telewizyjny, ale koniec końców nigdy się go nie doczekaliśmy - wyprodukowano jedynie pilotażowy odcinek, który został skrytykowany przez oceniają go komisję i nigdy nawet nie został wyemitowany.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów
REKLAMA

Wytwórnia cały czas jednak wierzy, że uda jej się przenieść tę serię wybitnego scenarzysty komiksowego, Alana Moora, na srebrny ekran i odnieść sukces artystyczny. W tym celu stworzony ma zostać zupełnie nowy film, który z widowiskiem z 2003 roku nie będzie miał nic wspólnego. Pieczę nad jakością nowej odsłony sprawować będzie John Davis.

Akcja serii komiksów "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii i opowiada o grupie wyjątkowych bohaterów, znanych z literatury, którzy jednoczą się, by dbać o ochronę interesów imperium brytyjskiego. W skład grupy wchodzą między innymi odkrywca kopalni króla Salomona Allan Quatermain, kapitan Nemo z "Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi", znana z "Draculi" Brama Stokera Mina Harker czy Doktor Jekyll.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA