REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Dzieje się

Wystartował cykl o Polakach walczących z komunizmem. "Wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać"

Pierwsza odsłona cyklu o wielkich Polakach, którzy poświęcili swe życie, aby walczyć z komunizmem, pojawiła się już w sieci. Seria ma nam przybliżyć losy najważniejszych postaci, którzy na przestrzeni lat dzielnie stawiali czoła zbrodniczemu systemowi. W jej ramach przeczytamy m.in. o Witoldzie Pileckim, Hieronimie Dekutowskim, czy Łukaszu Cieplińskim. Publikacje ukazują się pod patronatem LINK4.

16.03.2022
14:11
link4 wielcy polacy komunizm publikacja
REKLAMA

Wystartował już cykl publikacji poświęcony wielkim Polakom, którzy stawiając na szali własne bezpieczeństwo, walczyli ze złem komunizmu. Na przestrzeni lat dzielnie stawiali czoło sowieckiemu totalitaryzmowi, nawet za cenę swojego życia. Seria "Bohaterowie polscy - W walce ze złem komunizmu" ma nam przybliżyć ich losy.

Mówimy tu o ludziach, którzy walczyli z krwawym reżimem, byli prześladowani przez funkcjonariuszy zbrodniczego systemu i stawali się jego ofiarami. Cykl ma nam przypomnieć o ich bohaterstwie. Pierwszy odcinek serii jest już dostępny w internecie.

REKLAMA

Biografie Polaków walczących z komunizmem

LINK4 objęło cykl swoim patronatem. Członkini zarządu firmy Patrycja Kotecka-Ziobro tak uzasadnia tę decyzję:

Polacy, jak żaden inny naród doświadczyli tego, jak wielką wartością jest wolność. Pokolenia polskich patriotów poświęcały to, co najcenniejsze, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Szczególnie doceniamy to teraz, widząc heroiczną walkę dobra ze złem za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie. Widzimy, że wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać i być zawsze gotowym o nią walczyć. Dlatego tak ważne jest, by pamięć o naszych wielkich Polakach nigdy nie umarła w kolejnych pokoleniach. Stąd inicjatywa LINK4, polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego, członka grupy PZU, by zostać patronem tego niezwykle poruszającego cyklu poświęconego wybitnym postaciom naszej historii.

W pierwszej odsłonie cyklu "Bohaterowie polscy - W walce ze złem komunizmu" poznajemy bliżej biografię księdza Ignacego Skorupki. Kolejne odcinki mają pojawiać się w miesięcznych odstępach, a ich bohaterami będą:

REKLAMA
 • Witold Pilecki
 • Hieronim Dekutowski
 • Emil F. Nil
 • Jan Rodowicz Anoda
 • Łukasz Ciepliński
 • Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”
 • Józef Franczak „Lalek”
 • Ryszard Kukliński
 • ks. Franciszek Blachnicki
 • ks. Stanisław Suchowolec

Jak sugeruje podana lista bohaterów cyklu, ma on nas przeprowadzić chronologicznie od wojny polsko-bolszewickiej, przez okres II wojny światowej i walki w okresie powstania antykomunistycznego 1944 roku, aż do czasów współczesnych. Autorami "Bohaterów polskich - W walce ze złem komunizmu" są Piotr Dmitrowicz (Muzeum Mt5,14), Magdalena Łysiak (Niezależna, Gazeta Polska) oraz dr Daniel Piekaruś (IPN).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA